Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупанти знову тиснуть на Курултай: силовики затримали Едема Дудакова 

14 / 03 / 2024

13 березня 2024 року окупанти провели обшук в Едема Дудакова — кримськотатарського активіста, члена Ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Facebook.  

Обшук відбувся вранці в Бахчисараї: силовики увірвалися в будинок до Дудакова. А після обшуку його відвезли в управління фсб росії в Сімферополі. 

Це не перше затримання члена Курултаю силовиками. У 2022 році після обшуку за нібито демонстрацію нацистської символіки відправили під адміністративний арешт на 12 діб голову ЦВК Курултаю Едема Семедляєва. Його також оштрафували на 40 тис. рублів за нібито дискредитацію російської армії.  

У березні 2023 року окупанти провели низку обшуків після диверсій на залізниці. Тоді обшуків зазнали: 

Асан Абдураманов, брат делегата Курултаю кримськотатарського народу; 

Леммар Юнусов, делегат Курултаю кримськотатарського народу; 

Мустафа Мустафаєв, делегат Курултаю кримськотатарського народу, та його племінник Шевкет Ергашев

У січні 2024 року російські силовики провели обшук у заступника голови ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Назіма Меметова. 

Імовірно, приводом для обшуку стали висловлювання Дудакова в соцмережах. В Едема Дудакова та його родини забрали телефони та інші цифрові носії. Адвокатів довгий час не пускали до Дудакова, тож вони написали скарги до прокуратури, повідомляє «Кримська солідарність».  

Курултай тісно пов’язаний з Меджлісом — представницьким органом кримських татар. Члени Курултаю кримськотатарського народу обирають представників Меджлісу. Серед інших повноважень Курултаю кримськотатарського народу — визначення основних напрямків та форм діяльності Меджлісу. Відомо, що близько 30 членів Меджлісу кримськотатарського народу також зазнали утисків з боку росії за роки окупації Криму.  

Нагадаємо, Едема Дудакова вже переслідували окупанти. У 2022-му в будинку Едема провели обшук, після чого його відправили під адміністративний арешт на 10 діб за нібито розпалювання міжнаціональної ворожнечі.  

Вибір редакції

Ще Новини