Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: підривом греблі Каховської ГЕС росія намагається приховати сліди своїх злочинів на півдні України

6 / 06 / 2023

У ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. У результаті можуть бути затоплені десятки населених пунктів півдня України. На думку Голови Правління КримSOS Олексія Тільненка, таким чином росія додатково намагається приховати свої злочини на півдні України.

«Підрив греблі Каховської ГЕС та подальше затоплення територій півдня України можна вважати спробою росіян не лише призупинити український контрнаступ, але і приховати сліди своїх злочинів на окупованих територіях півдня», — вважає Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

Деякі території на півдні України є окупованими з перших днів повномасштабного вторгнення рф. За цей час окупанти встигли вчинити низку воєнних злочинів, включно з насильницькими зникненнями, тортурами та вбивством цивільного населення.

«Інформація про евакуаційні заходи з боку окупантів наразі відсутня. Під смертельною загрозою опинилося не лише цивільне населення на півдні від ГЕС, але й заручники, які перебувають на окупованому лівобережжі Херсонщини», — додає Олексій Тільненко.

Згідно з інформацією від фахівців, підтоплення та затоплення через підрив греблі очікує як правобережжя Херсонщини, так і лівобережжя, яке нині є окупованим рф. Станом на 15:00 6 червня, за інформацією ДСНС України, на правому березі Дніпра в області було евакуйовано понад 1300 осіб.

Підрив водозливної греблі Каховської ГЕС, на думку українських правозахисників, є серйозними порушеннями значної кількості конвенційних та звичаєвих норм міжнародного гуманітарного права й безумовно є воєнним злочином. Це вкотре підтверджує варварський та злочинний характер ведення війни російською федерацією.

На фото: затоплена Херсонщина
Джерело: МОСТ

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини