Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Ірина Данилович планує оголосити голодування

21 / 03 / 2023

Життя Ірини Данилович знову опинилося під загрозою через відсутність належної медичної допомоги — журналістка планує оголосити голодування. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Через відсутність належної медичної допомоги та ігнорування стану здоров’я життя Данилович вкотре опинилося під загрозою. Як стало відомо КримSOS, громадянська журналістка Ірина Данилович втратила свідомість під час перевезення до окупаційного Феодосійського міського суду. Попри те, що стан її здоров’я стрімко погіршується, у СІЗО Сімферополя видали документи про відсутність медичних перешкод для етапування», — розповідає Олексій Тільненко.

За наявною інформацією, за тиждень до цього Ірина Данилович отримала медичний огляд, який вона потребувала з кінця минулого року через гострий отит. Однак, він мав виключно демонстраційний характер, тож діагноз визначений не був. Натомість «лікарка», яку допустили до СІЗО, запропонувала направити журналістку до психіатра.

«Також Ірина Данилович повідомила, що на знак протесту проти знущань збирається оголосити сухе голодування», — додає Олексій Тільненко.

Через загрозу життю Ірини Данилович її адвокат планує направити заяву щодо злочину «лікарки» за статтею 124 Кримінального кодексу рф «Ненадання допомоги хворому без поважних причин».

Таку ж заяву захист Данилович планує подати щодо «лікаря швидкої», який відмовився надати журналістці медичну допомогу, коли їй стало погано під час судових дебатів. Документально це оформили як добровільну відмову Ірини Данилович від госпіталізації, хоча жодних документів щодо цього немає в матеріалах справи.

Належна правова оцінка цього факту стане ще одним доказом того, що журналістка була позбавлена ​​можливості захищати себе в суді першої інстанції через погане самопочуття.

28 грудня 2022 року так званий «Феодосійський міський суд» оголосив вирок громадянській журналістці Ірині Данилович. За нібито «зберігання вибухових речовин» її засудили до 7 років позбавлення волі і 50 тисяч рублів штрафу.

Раніше КримSOS повідомляв, що відсутність належної медичної допомоги в місцях позбавлення волі призвела до загибелі двох кримських політв’язнів та становить смертельну загрозу іншим.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини