Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: відсутність меддопомоги становить смертельну загрозу політв’язням у Криму

10 / 02 / 2023

Відсутність належної медичної допомоги в місцях позбавлення волі призвела до загибелі двох кримських політв’язнів та становить смертельну загрозу іншим. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Умови утримання та ненадання належної медичної допомоги в місцях несвободи є смертельно небезпечним для українських бранців Кремля. Цього тижня два кримських політв’язні померли у пенітенціарних установах на території росії через відсутність медичної допомоги та ігнорування їхніх проблем зі здоров’ям. Ба більше, ще десятки жертв політично вмотивованих переслідувань, які мають проблеми зі здоров’ям, також скаржилися на цілковите ненадання медичної допомоги, що призводить до непоправної шкоди здоров’ю», — розповів Євгеній Ярошенко.

7 лютого через відсутність медичної допомоги у колонії в Оренбурзькій області помер політв’язень Костянтин Ширінг, а 10 лютого у СІЗО Новочеркаська помер Джеміль Гафаров. Обидва мали проблеми зі здоров’ям та не отримали медичної допомоги в російських місцях несвободи. На момент арешту Гафаров мав 3 групу інвалідності, а за час перебування у СІЗО отримав уже 2 групу інвалідності.

«Усі причетні до жорстких порушень прав людини в місцях несвободи мають бути притягнені до кримінальної відповідальності за жорстоке та нелюдське поводження з незаконно ув’язненими громадянами України» — додав Євгеній Ярошенко.

Раніше про відсутність медичної допомоги в місцях несвободи також повідомляли інші жертви політично вмотивованих переслідувань у Криму. Затриманий окупантами на Херсонщині колишній офіцер Військово-морських сил ЗСУ Олексій Кисельов тримав голодування через відсутність медичної допомоги впродовж двох місяців. Через це також погіршився стан здоров’я громадянської журналістки й медсестри Ірини Данілович. Вона майже втратила слух через відсутність медичної допомоги в СІЗО.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини