Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кількість кримінальних справ проти кримчан, які не бажають служити в армії РФ, зростає у геометричній прогресії, — правозахисник

18 / 10 / 2021

З січня по вересень 2021 року окупаційна влада Криму передала в підконтрольні Росії суди більше ста справ проти кримчан, які не бажають служити в російській армії.

Про це 18 жовтня під час прес-конференції повідомив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

За його словами, з початку 2020 року, не зважаючи на пандемію, РФ провела в Криму вже 3 призовні кампанії, а з жовтня 2021 року проводить четверту.

«Кількість призовників не змінюється: під час кожної кампанії призивається близько 3 тисяч осіб в окупованому Криму. Частину з них вивозять до Росії. На початку 2021 року ми розповідали, що кількість справ, які були передані в так звані “суди” на окупованій території до 2020 року (період за 2014-2019 роки) — 82. Тільки з 2020 року було передано 81 справу, тобто стільки, скільки було передано в попередні роки. І ми говорили про істотне збільшення кількості справ, які передавалися до суду. У 2021 році, станом на вересень, кількість таких справ за цей рік вже перевищує 100 … Можна говорити про те, що щороку кількість таких справ проти тих, хто ухиляється від служби в Збройних силах РФ зростає у геометричній прогресії», — сказав Олександр Сєдов.

Під час прес-конференції 18 жовтня також виступив керівник прокуратури АР Крим та Севастополя Ігор Поночовний. Він заявив, що його відомство повідомило про підозру 10 «військовим комісарам» з Криму за проведення незаконних призовних кампаній в армію РФ на окупованій території АРК.

«За двома військовим комісарам обвинувальні акти за статтею 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни — ред.) спрямовані для розгляду в суд. Серед тих, кому повідомили про підозру є районні комісари і окупаційний “військовий комісар Республіки Крим” … Призовні кампанії в Криму розглядаються нами в контексті політики РФ, яка спрямована на демографічні зміни населення окупованого півострова», — сказав керівник Прокуратури АРК.

Раніше Ігор Поночовний повідомляв, що всього з 2015 року окупаційна влада незаконно призвала в армію РФ більше 34 тис. кримчан.

Нагадаємо, призов кримчан на службу в російську армію є грубим порушенням низки міжнародно-правових норм:

  • ст. 51 IV Женевської конвенції, яка забороняє примушувати до служби в збройних силах країни-окупанта осіб, що проживають на окупованій території,
  • ст. 49 IV Женевської конвенції, яка забороняє переміщення населення з окупованої території,
  • ст. 64 IV Женевської конвенції, яка забороняє поширення кримінального законодавства держави-окупанта на окуповану територію.

За ухилення від служби в армії держави-окупанта російська влада переслідує кримчан за статтею 328 КК РФ (Ухилення від служби в Збройних силах РФ).

За даними Кримської правозахисної групи, у серпні 2021 року проти кримчан, які не бажають служити в армії РФ, порушено 14 кримінальних справ за ст. 328 КК РФ, у 10-ти справах вже винесли вироки.Що необхідно знати кримчанам, аби не служити у збройних силах держави-окупанта, читайте у нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини