Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

З 2015 року на службу до армії РФ незаконно призвали 34 тисячі кримчан, — прокуратура АРК

4 / 10 / 2021

З 2015 року російська окупаційна влада незаконно провела 13 призовних кампаній в Криму, змусивши служити в Збройних силах РФ понад 34 тисячі кримчан. 

Про це повідомив керівник прокуратури Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний. 

За словами чиновника, прокуратура АРК продовжує роботу з притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до незаконних призовних кампаній в Криму.

«Ми встановили та повідомили про підозри у вчиненні воєнного злочину 10 військовим комісарам різних районів окупованого Криму, серед яких і так званий “військовий комісар Республіки Крим”. На розгляді в суді також перебуває обвинувальний акт стосовно “військового комісара міста Феодосії та Кіровського району Республіки Крим”, який скеровано в порядку спеціального досудового розслідування», — сказав Ігор Поночовний.

Прокурор також зазначив, що 1 жовтня Росія розпочала уже 14-ту незаконну призовну кампанію на півострові.

Нагадаємо, призов кримчан на службу в російську армію є грубим порушенням низки міжнародно-правових норм:

  • ст. 51 IV Женевської конвенції, яка забороняє примушувати до служби в збройних силах країни-окупанта осіб, що проживають на окупованій території,
  • ст. 49 IV Женевської конвенції, яка забороняє переміщення населення з окупованої території,
  • ст. 64 IV Женевської конвенції, яка забороняє поширення кримінального законодавства держави-окупанта на окуповану територію.

Попри це російська влада активно проводить призовні кампанії на окупованих територіях України в Криму і відправляє кримчан проходити військову службу в регіони РФ.

За ухилення від служби в армії держави-окупанта російська влада переслідує кримчан за статтею 328 КК РФ (Ухилення від служби в Збройних силах РФ).

Так, у березні 2021 року перед початком весняної призовної кампанії, підконтрольні РФ суди в Криму винесли 7 вироків і порушили 12 кримінальних справ. 

За даними Кримської правозахисної групи, у серпні 2021 року проти кримчан, які не бажають служити в армії РФ, порушено 14 кримінальних справ за ст. 328 КК РФ, у 10-ти справах вже винесли вироки.

Що необхідно знати кримчанам, аби не служити у збройних силах держави-окупанта, читайте у нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини