Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Злочини рф на новоокупованих територіях відбуваються за тим же сценарієм, що і в Криму

14 / 02 / 2024

Злочинні дії рф на новоокупованих територіях повторюють політику, яку росія впроваджувала в окупованому Криму, але мають більш свавільний характер. Про це заявив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко під час інтерв’ю на медіаплатформі «Вчасно». 

«У Криму є хоч якась видимість державного управління та ілюзії правової системи. На новоокупованих територіях цього немає» — вважає очільник КримSOS. 

Причиною такої тенденції є те, що Крим окупований набагато довше — майже 10 років. Тож на півострові намагаються удавати, ніби «правосуддя» чиниться хоч за якимись правилами. 

Тенденції на окупованих частинах Херсонської та Запорізької областей такі самі, як і в Криму. І там, і там окупанти фабрикують справи проти українців. Як і в Криму, там є випадки викрадень. 

Крим часто стає місцем для утримання людей з новоокупованих територій. «У більшості випадків викрадені з Херсонщини люди не мають правового статусу. Це можна сказати і про іспанського волонтера Маріо Гарсіа Калатаюда. Процесуального статусу по ньому досі немає. У процесі — фабрикування справи», — стверджує Олексій. За останньою інформацією, Маріо перебуває в Криму після викрадення з проукраїнського мітингу в Херсоні. 

Коли російська сторона підтверджує, що утримує людину — та набуває статусу цивільного заручника. Трапляються випадки, коли окупанти фабрикують справи проти цивільних заручників. Люди стають жертвами політично вмотивованих переслідувань  — їх засуджують до тривалих термінів. Найчастіше їх конвоюють у віддалені регіони росії. Це роблять для того, щоби родичам, близьким, і, що важливо, адвокату, було важко туди дібратися. 

Подивитися запис інтерв’ю можна на офіційній сторінці медіаплатформи «Вчасно». 

Нагадаємо, жертвами насильницьких зникнень на Херсонщині стали щонайменше 644 громадяни України. Найчастіше окупанти викрадають колишніх або чинних військових, представників українських правоохоронних органів і спецслужб. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини