Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Британський міністр розпитав громадських активістів про проблеми переселенців в Україні

16 / 11 / 2015

Пан міністр Десмонд Свейн завітав до України вперше. По приїзду він першочергово попрямував до «Будинку вільних людей» – хабу, який у допомозі переселенцям об’єднує зусилля чотирьох громадських організацій: КримSOS, Восток-SOS, Нового Донбасу та Центра зайнятості Вільних людей. За словами міністра, однією з цілей його візиту є прагнення на власні очі побачити ситуацію в Україні, почути громадські організації та передати ключові повідомлення українському урядові.

«Я приїхав, аби  подякувати таким організаціями, як от ваша, простим людям, які підставили своє плече державі у складний час і роблять неймовірні речі. А також аби  запевнити народ України в тому, що в цій кризі британці з вами. Ми на довгі роки взяли на себе зобов’язання стояти поряд з вами, допомагати Україні і розвивати нашу співпрацю», – виголосив Десмонд Свейн у вітальній промові.

Зліва направо: Десмонд Свейн, Фергюс Томас і Деніел Греймор

На зустрічі кожна з організацій-членів «Будинку вільних людей» оповіла про напрямки своєї роботи. Пан міністр був щиро подивований наполегливістю та працелюбністю громадських активістів. У свою чергу він поцікавився, які ще послуги наразі неможливо, але хотілося б надавати переселенцям.

Думку всіх чотирьох організацій з цього приводу озвучила Таміла Ташева, координатор громадської ініціативи КримSOS. Вона зауважила, що переселенці невимовно страждають через відсутність житлових програм. Причому це питання переважно ігнорується як державою, так і міжнародними донорськими організаціями. «Людина може знайти роботу. Але, якщо більшу частину заробітку вона віддає за оренду житла, вона змушена йти до громадських організацій і просити гуманітарну допомогу, щоб вдягти свою дитину. А інколи і навіть нагодувати», – відзначила Таміла Ташева.

На додаток, Оксана Левицька, координатор хабу для переселенців «Будинок вільних людей», наголосила на необхідності проектів з об’єднання місцевих жителів та людей зі сходу та Криму. На її погляд, спільний розвиток, навчання або ж відпочинок місцевої громади та переселенців сприятиме кращому порозумінню обох сторін. Марина Лебідь, координатор «Центру зайнятості Вільних людей», підтримала Оксану, зауваживши, що «об’єднуючі заходи дають змогу людям подивитись одне на одного як на індивідуальностей, без зайвих ярликів».

На зустріч завітали також активні люди зі сходу та Криму, котрі на сьогодні на новому місці проживання вдало реалізовують власні проекти. Кожен з них отримав фінансову підтримку завдяки грантовим програмам, що їх реалізовував або продовжує впроваджувати КримSOS за підтримки Агентства ООН у справах біженців, Stabilization Support Services та уряду Великобританії.

Наприкінці зустрічі пан міністр Десмонд Свейн запитав, що б хотіли сказати громадські активісти, якби мали дві хвилини з українським  Президентом. Таміла Ташева  відповіла: попросили б якнайшвидше ухвалити довготермінову стратегію по роботі з переселенцями. «Через відсутність такої стратегії ми не приймаємо ті законодавчі акти, які потрібні. Натомість приймаємо ті, що суперечать один одному. Без цієї стратегії нас у майбутньому чекатимуть ще більші проблеми», – наголосила координатор КримSOS.

Наостанок Джудіт Гоф, посол Великобританії в Україні, подякувала громадським активістам за продуктивну зустріч і висловила захоплення роботою українських волонтерів та активістів:

Пан міністр приїхав до України вперше, і тому для нього легко почати сприймати все в негативі. Але, познайомившись з такою молоддю як ви, котра хоче допомагати, ми знаємо: в України є майбутнє. Ви та сила, яка рухає Україну вперед. Те, що ви робите, надихає.

 

Джудіт Гоф дякує громадським організаціям за їхню роботу

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини