Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: відбулася третя за масштабністю хвиля обшуків у Криму за 10 років окупації 

5 / 03 / 2024

5 березня 2024 року окупаційні спецслужби провели обшуки в будинках активістів «Кримської солідарності» та релігійних діячів. Про це повідомляє «Кримська солідарність». За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, ця хвиля є третьою за масштабністю за 10 років окупації. 

У результаті обшуку 5 березня затримали 10 людей. Серед них — активісти з Бахчисараю та релігійні діячі з Джанкойського району. Серед кримчан, що зазнали обшуків: 

  • імам Ваїт Мустафаєв. На момент обшуку в будинку перебували троє неповнолітніх дітей: двійнята (4 роки) і шестимісячна дитина. У Ваїта силовики забрали документи (паспорт і військовий квиток) та телефон; 
  • колишній імам Ремзі Куртнезіров. Він має безстрокову інвалідність другої групи. У процесі обшуку тиск Ремзі піднявся до 230, довелося викликати швидку. 

Євгеній Ярошенко зазначає, що такі обшуки відбуваються раз на пів року. До прикладу, попередні обшуки відбулися 24 серпня 2023 року, в День Незалежності України. Імовірно, перед співробітниками фсб стоять плани по затриманню певних статей кримінального кодексу рф. Від виконання цих планів залежить кар’єрне просування силовиків. 

Відомо, що до сьогодні щонайменше 107 осіб стали жертвами переслідувань за начебто причетність до «Хізб ут-Тахрір». Якщо сьогодні арештують затриманих, до цього списку додасться ще 10 людей. Деякі з них вже потрапляли під переслідування окупантів — зокрема Рустем Османов і Мемет Люманов.  

Наймасштабнішу серію обшуків російські силовики влаштували 27 березня 2019 року. Тоді силовики провели обшуки в будинках 24 людей. А 11 лютого 2016 року обшуків від росіян зазнали 12 людей, 8 із яких пізніше відпустили. 

Нагадаємо, 29 лютого 2024 року окупанти здійснили другу хвилю обшуків у мусульманських громадах за 100 днів. Обшуки, скоріше за все, проводяться з метою прибрати незалежного представника громади і поставити людину, яка підконтрольна росіянам.   

Джерело зображення: «Кримська солідарність».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини