Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: кейс Рустема Османова є ілюстрацією безпрецедентної кількості злочинів окупантів

14 / 01 / 2023

Окупанти порушили низку норм міжнародного права по відношенню до кримського татарина з Херсонщини Рустема Османова. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

«Кейс Рустема Османова, якого засудили на 6 років за нібито участь у батальйоні Челебіджихана, є ілюстрацією безпрецедентної кількості злочинів окупантів. Його затримання має ознаки насильницького зникнення», – розповів  Євгеній Ярошенко.

Окупанти викрали Рустема Османова 14 квітня 2022 року у смт. Каланчак, що на Херсонщині. Його били, потім повезли в бік Криму. На адмінкордоні чоловіка завели у вагончик, де з нього вибивали неправдиві свідчення у нібито членство у батальйоні імені Номана Челебіджихана. Співробітники спецслужби погрожували вбити Рустема та його родину, якщо він не скаже, те, що їм потрібно. Злякавшись за життя своїх рідних, він вимушено обмовив себе. 

Так званий «Білогірський районний суд» засудив Рустема Османова до 6 років позбавлення волі за начебто участь в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана . Наразі він перебуває у колонії російського міста Ульяновськ. За словами його  дружини, керівництво колонії примушує Рустема прийняти російське громадянство і вступити до лав армії рф, щоб воювати проти України. 

«Нав’язування Рустему Османову громадянства рф порушує фундаментальні права людини. Більше того, вербування до участі у війні проти проти України є воєнним злочином», – додав  Євгеній Ярошенко.

Раніше Євгеній Ярошенко у коментарі QIRIM.News розповідав, що російська окупаційна влада використовує справу батальйона імені Номана Челебіджіхана як «універсальну» статтю для переслідування нелояльних кримських татар.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини