Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: кількість насильницьких зникнень на окупованих територіях може суттєво зрости

25 / 08 / 2022

Кількість насильницьких зникнень в окупованому Криму та на новоокупованих територіях України може значно зрости. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко данському виданню Helsingør Dagblad.

“Після повномасштабного вторгнення 24 лютого насильницькі зникнення поширилися також на новоокуповані території півдня України і їхня кількість зростає”, – розповів Олексій Тільненко. 

З 10 арештів громадян України у справі батальйону імені Номана Челебіджіхана принаймні сім мають ознаки насильницького зникнення. 

Крім того, ознаки насильницького зникнення має затримання громадянської журналістки Ірини Данілович в окупованому Криму. Журналістку затримали 29 квітня 2022 року дорогою з Коктебеля до Феодосії і 12 діб про її долю та місцеперебування не було нічого відомо. 

“Іноді родини отримують неправдиву інформацію. Наприклад, їм кажуть, що зниклі безвісти сидять у тій чи іншій тюрмі”, – сказав Олексій Тільненко. 

У коментарі данському виданню Helsingør Dagblad Олексій Тільненко розповів, що часто окупанти приховують інформацію щодо місцезнаходження викрадених. Згодом людей знаходять у російських тюрмах і СІЗО.

Упродовж 2014-2020 років КримSOS зафіксував 44 випадки насильницьких зникнень у Криму, 15 з них – люди, чия доля та місцезнаходження досі невідомі. 

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас