Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Затримання Ірини Данілович має ознаки насильницького зникнення

3 / 05 / 2022

Затримання громадянської журналістки Ірини Данілович в окупованому Криму має ознаки насильницького зникнення. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

“У справі Ірини Данілович присутні всі елементи насильницького зникнення. Вона  була попередньо затримана співробітниками окупаційних правоохоронних органів. Її рідні вже 5-ту добу не знають нічого про те, де вона знаходиться, а також  місце та час можливих судових засідань щодо неї. Затримана не має доступу до адвоката”, – зазначає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Згідно норм міжнародного права, насильницьке зникнення включає три елементи: 1) арешт, затримання, викрадення особи чи позбавлення її волі в будь-якій іншій формі; 2)  ці дії здійснені представниками держави чи особами, які діють за підтримки  держави; 3) відмова визнати факт позбавлення волі або приховування даних про долю чи місцезнаходження зниклої особи, внаслідок чого ця особа залишається без захисту закону.

Громадська журналістка Ірина Данілович була затримана 29 квітня російськими силовиками, коли їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Рідні жінки повідомили, що арешт був через “зв’язки з іноземною державою” та Ірину затримали нібито на 10 діб. Проте батькам не дали жодного документа щодо затримання чи судового рішення щодо доньки. Наразі невідомо, де утримують Ірину. 

За інформацією КримSOS за 8 років окупації Криму 44 людей стали жертвами насильницьких зникнень. Про долю та місцезнаходження 15 осіб досі нічого не відомо, 6 були знайдені мертвими, 3 опинилися у місцях несвободи, 1 – екстрадований за кордон, 19 – звільнені після викрадення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини