Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Батальйон ім. Номана Челебіджіхана – «універсальна» стаття для переслідування нелояльних кримських татар

3 / 08 / 2022

Російська окупаційна влада використовує справу батальйона імені Номана Челебіджіхана як «універсальну» статтю для переслідування нелояльних кримських татар. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко повідомив у коментарі QIRIM.News. 

«Звинувачуючи на причетність до батальйону імені Номана Челебіджіхана може охопити значне ширші категорії кримських татар. У випадку з батальйоном значно менше треба доказової бази», – розповідає Євгеній Ярошенко. 

У порівнянні зі справами про причетність до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», які найлегше сфабрикувати стосовно практикуючих мусульман, під переслідування за нібито участь у кримськотатарському батальйоні може потрапити практично кожен кримський татарин.

«Тобто не обов’язково підкидувати релігійну літературу, не обов’язково проводити прослухування в мечетях на політичні чи релігійні теми. Достатньо просто виявити кримського татарина, який демонструє нелояльність. В нинішніх умовах повномасштабної війни легко виправдати його арешт нібито через міркування безпеки держави-окупанта», – додає Євгеній Ярошенко. 

1 червня 2022 року, верховний суд рф визнав «Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджіхана» терористичною організацією. З початку повномасштабного вторгнення російська окупаційна  влада заарештувала мінімум 10 людей за звинуваченнями у нібито участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана. 

3 серпня на сайті інформаційного агентства QIRIM.News опублікували коментар аналітика КримSOS Євгенія Ярошенко про причини переслідування кримських татар за справою про нібито участь у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана. Повний текст можна прочитати за посиланням

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас