Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Беруть все, що можна взяти»: водосховища Криму критично обміліли

25 / 09 / 2020

Так, за його словами, з Сімферопольського водосховища беруть «все, що можна взяти» — близько 34 тисяч кубометрів води на добу, але не більше.

«За минулу добу подали 122 тисяч кубометрів. Підйом в Партизанах знизили до 9,8 тисяч кубометрів, тобто вже менше 10 тисяч кубометрів піднімаємо з Партизанського водосховища. “Розкручене” повністю Аянське водосховище, звідти подається не більше 1,4 тисяч кубометрів на добу», — сказав Баженов.

Він додав, що найгірше набираються резервуари води на Петровських скелях.

«Це домінуюча висота, чим нижче горизонт, тим на меншу кількість поверхів “видавлюється” вода. Це вже фізика процесів. Для жителів тих районів — тільки підвезення, тільки підйом води. Якщо опадів не буде, воду я не зможу ніде взяти», — сказав Баженов.

Також, 14 вересня стало відомо, що у жителів будинків на вулиці Чонгарській в Сімферополі з кранів полилися нечистоти. В «Воді Криму» пояснили, що причиною тому стало самовільне будівництво житла.

«Ділянка вулиці не каналізована … Її жителі порушили цілісність водоводу. З кранів йшла рідина з вигрібних ям. Така унікальна ситуація сталася, яку ніколи в житті в нашій практиці не було, коли при порушенні цілісності водоводу туди засмоктало нечистоти», — розповів Баженов.

Нагадаємо, 24 серпня, в Сімферополі та ще у 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня подача води повинна буде здійснюватися по годинах вранці і ввечері. 26 серпня стало відомо, що влада міста не планує вводити режим надзвичайної ситуації через дефіцит води.

Раніше окупаційна влада Криму повідомляла, що навіть з урахуванням економії, запасів води в Сімферополі залишилося до листопада.

До 2014 року вода з Каховського водосховища забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді за допомогою Північно-Кримського каналу. Однак з початком окупації поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі дніпровської води в Крим можливо лише після деокупації півострова.

Детальніше про те як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашій в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини