Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

40 кримчан стали жертвами насильницьких зникнень за 3 роки окупації Криму

24 / 02 / 2017

24 лютого під Посольством РФ у Києві знову людно. Громадські активісти в восьмий раз вийшли на акцію з питанням «Де Ервін?». Вони вимагають від влади РФ розшукати 17 зниклих кримчан та розслідувати насильницькі зникнення. Акції проводяться в рамках інформаційної кампанії Find&Free.

Донедавна активісти називали число в 15 безвісти зниклих кримчан. Нещодавно до списку додалось два нових імені: кримські татари Ескендер Ібраімов та Лємар Алядінов. Як розповідає заступник координатора громадської організації «КримСОС» Євгенія Андреюк, обидва зникли ще влітку 2014 року. Міністерство внутрішніх справ Криму відмовляється порушувати кримінальні справи по фактам зникнення цих людей. Скільки ще невиявлених насильницьких зникнень сталось у Криму за час анексії – невідомо.

На акції активістка Лєране Хайбуллаєва розповіла про свого друга Решата Аметова –  першу жертву окупації Криму. 3 березня 2014 року Решат вийшов на головну площу Сімферополя з мовчазним одиночним протестом проти окупації Криму. Представники так званої Самооборони Криму схопили його посеред площі та повезли в невідомому напрямку. За день до так званого референдуму, 15 березня Решата знайшли мертвим зі слідами тортур. У нього залишились дружина та троє малолітніх дітей. 

Олексій Гриценко та Олена Максименко, активісти кримського Автомайдану, згадали про те, як їх викрадали та утримували в неволі в березні 2014 року за проукраїнські погляди. 

 

Нагадаємо, серія акцій «Де Ервін?» в підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова, який зник в Криму в травні 2016 року, почалася 25 липня. Тепер вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, кримськими татарами і небайдужими українцями на підтримку всіх зниклих за час окупації людей.

У 2017 році акції «Де Ервін?» та інші активності, спрямовані на пошук зниклих і звільнення затриманих, проводяться під егідою інформаційної кампанії Find & Free ( «Знайти і звільнити»), що була організована громадською організацією «КримSOS».

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини