Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Я думаю, у нього зламане ребро: дружина політв’язня Асана Ахтемова розповіла про те, як арештували її чоловіка

28 / 09 / 2021

QirimInfo постійно стежить за долею кримських політв’язнів та висвітлює події, пов’язані з ними.

Своїм обов’язком ми також вважаємо писати і про їхніх рідних, адже ці люди теж є жертвами російських репресій. Окупаційна влада завдає їм великих страждань, коли забирає у них близьких та знущається з них.

Однією з таких жертв є Репіка Ахтемова, дружина політв’язня Асана Ахтемова, якого ФСБ підозрює у скоєнні диверсії.

Російські силовики увірвалися до будинку Ахтемових в ніч проти 4 вересня та забрали Асана, батька двох дітей. Потім його відвезли у невідомому напрямку і майже добу рідним не було відомо, де саме його утримують. Згодом Репіка Ахтемова дізналась, що її чоловіка жорстоко катували.

Докладніше про події тієї ночі вона розповіла під час онлайн-зустрічі «Кримської солідарності».

Серед іншого Репіка Ахтемова розповіла що її чоловік досі відчуває наслідки катувань. Так, за її словами, Асан скаржиться на болі у грудях, проте медичної допомоги  в СІЗО Сімферополя йому так і не надали.

«Він скаржився, що у нього біль в грудях і досі він не може спати, йому болить. Я так думаю, у нього зламане ребро. І вже пройшло стільки часу, жодного разу його не оглянув лікар, до нього не пускають лікаря, ані на наші  прохання, ані після скарг», — розповіла Репіка Ахтемова.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня силовики з ФСБ РФ, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемова, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова та Нарімана Джеляла.

Проти Асана і Азіза Ахтемових порушили кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («диверсія»). ФСБ заявляє, що брати підірвали газопровід в с. Перевальне за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла звинуватили у диверсії та у зберіганні вибухівки.

Пізніше російські ЗМІ опублікували два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім в’язні заявили, що їх «зізнання» були дані після тортур і погроз з боку ФСБ.

Наріман Джелял також заявляв, що давав свідчення під тиском ФСБ.

Шевкета Усеїнова та Ельдара Одаманова обвинуватили за ст. 19.3 КоАП РФ («Непокора поліції»). Їх заарештували на 15 діб і 19 вересня відпустили.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла та братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Ми приводимо повний текст виступу Репіки Ахтемової на онлайн-зустрічі «Кримської солідарності»(у перекладі з російської).

Селям алейкум всім. В ніч з 3 на 4 вересня до нас в будинок увірвалися люди, мені невідомі, їх було дуже багато, вони були в масках, зі зброєю, в бронежилетах. Ми всі спали разом із дітьми і не могли навіть зрозуміти, що відбувається.

Вони одразу забрали чоловіка. Ну, він одягнувся — вони тут же його забрали і повели. Вивели з дому. І я навіть не могла зрозуміти, що відбувається. У них питала, що взагалі відбувається, і за що. Я не могла взагалі зрозуміти. І тут один з них сказав, що зайде слідчий і все пояснить. І вони його повели.

Ми навіть не встигли один одному нічого сказати. Ані подивитися один на одного і взагалі нічого. Через певний час зайшли люди в цивільному. Один з них сів, дав мені повідомлення суду, я так розумію. Я його ні прочитати не змогла, ані навіть зазирнути — нічого. Він на той момент мені нічого не сказав, тільки сказав, що є ухвала суду, “ми повинні у вашому будинку провести огляд”. Це був не обшук. Він кілька разів акцентував мою увагу на тому, що це буде огляд. І попросили підписати цю постанову. Я сказала, що я поки підписувати не буду, я не в змозі. Вони сказали, що ми значить нічого не будемо робити, ну, поки ви не підпишете. Мені довелося підписати. Я підписала, і вони почали оглядати весь будинок.

Я навіть не могла зрозуміти, що вони шукали, бо мені взагалі нічого не сказали — по якій справі, навіщо, куди. Шукали, потім через деякий час сказали, що вони шукають вибухові речовини. І я взагалі тоді не могла зрозуміти, що вони хочуть.

Загалом вони перевернули весь будинок, щось довго шукали. Якщо вони о 12 годині почали, то годин до 3-х точно вони проводили обшук в будинку. Потім вони сказали: “Ви трохи відпочиньте. Зараз приїдуть кінологи з собаками і оглядатимуть машину. І я, звісно, не змогла відпочивати.”

Почало розвиднятися на вулиці. Приїхала ще машина. Кінологи були, собаки. Вони мене попросили вийти на вулицю, нібито при мені знову оглядати машину. Оглядали її теж довго дуже і знайшли там сумку від насоса і сказали, що нібито 2 собаки звернули увагу саме на цю сумку. Вони її забрали з собою, опечатали. Потім сфотографували і опечатали машину, і вже була напевно десь 10 година ранку, вони забрали машину.

До обшуку вони забрали наші телефони, ноутбуки і взагалі всю техніку, яка була в будинку. Вони її опечатали і взяли. І тільки о 10-11 годині ранку я змогла вийти з дому і набрати [зателефонувати] від сусідів батьків чоловіка і попросити, щоб вони приїхали. Я просто не знала, що мені робити.

І ось ми добу шукали їх разом з усіма вже. Я тільки потім дізналася, що забрали Нарімана Джеляла, забрали Азіза. І лише потім ми поїхали до будівлі ФСБ і там стали шукати Асана разом з усіма. Потім, в середу виходить, подзвонив мені адвокат, той який державний. Подзвонив і сказав: “Асан зараз в будівлі ФСБ, на слідчих діях. Ви можете приїхати і побачитися з ним. Принесіть йому їжу, одяг. Ну, ми, звісно, зібралися, поїхали.

Приїхавши туди, нам дали буквально 2 хвилини наодинці поговорити, і він мені став розповідати, що з ним робили в ці вихідні, поки ми його не могли знайти. Що його вивозили в Бахчисарай, і тримали з мішком на голові, і струм, і все, все, все мені розповів. Залишили йому одяг з їжею і пішли, вийшли. І саме в цей день ми зі свекром поїхали до Айдера Азаматова (адвоката — ред). Ну, я йому все розповіла. До цього ніхто з наших адвокатів до нього не міг потрапити, не було можливості. Ну, ми приїхали до Айдера, все розповіли. Айдер сказав, що ми будемо намагатися.

Потім, напевно 9 або 10 вересня, я точно зараз не скажу, Айдер таки до нього потрапив. Вони з ним підписали всі угоди, все-все, що потрібно було узгодив. І він скаржився, що у нього біль в грудях, і досі він не може спати, йому болить. Я так думаю, у нього зламане ребро. І вже пройшло стільки часу, жодного разу його не оглянув лікар, до нього не пускають лікаря, ані на наші  прохання, ані після скарг.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини