Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В ПАРЄ прийняли резолюцію щодо України

13 / 10 / 2016

 

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, яка присвячена системним порушенням прав людини на українських територіях, не підконтрольних українській владі. Виклад тексту резолюції опублікував журнал «Тиждень».

Цей документ поклав на Росію повну відповідальність за порушення прав людини як в Криму, так і на Донбасі.

Також він містить декілька інших критично важливих для України пунктів, які раніше не затверджувалися на рівні міжнародних організацій. Наприклад, підтверджується, що анексія Криму Російською Федерацією та військове вторгнення російських збройних сил на сході України порушують міжнародне право та принципи, підтримані Радою Європи.

У ПАРЄ визнали, що стосовно Криму російська військова присутність та ефективний контроль були офіційно визнані російською владою.

«І в Криму, і в зоні конфлікту на Донбасі мали місце і досі мають місце серйозні порушення прав людини, про що свідчать численні доповіді… Ці порушення включають позасудові страти, насильницькі зникнення, тортури та нелюдське і принижуюче гідність поводження, незаконні затримання та надмірні обмеження свободи слова і інформації», – йдеться у резолюції.

Жертви порушень прав людини не мають ефективних національних засобів правового захисту у Криму, де атмосфера залякування впливає на незалежність судів і, зокрема, на готовність поліції і прокуратури притягати до відповідальності осіб, винних у скоєнні злочинів проти потенційних або реальних прихильників України.

У Криму українці в цілому і кримські татари є найбільш вразливою групою, адже порушення їх прав в основному залишаються безкарними.

Кримські татари після нещодавнього рішення Верховного суду РФ про заборону Меджлісу та його місцевих осередків втратили своє традиційне демократичне представництво. Під тиском опинились кримськотатарські ЗМІ і мусульманська релігійна практика.

«Сукупний ефект цих репресивних заходів є загрозою для самого існування кримськотатарської громади як окремої етнічної, культурної та релігійної групи», – наголошується в резолюції.

РФ не забезпечує право кримських татар на рівність перед законом, а також права на безпеку та захист від насилля з боку держави. Такі порушення підтверджуються випадками зникнення кримських татар, забороною в’їзду лідерів кримських татар до Криму, втручанням у релігійні практики, забороною кримськотатарських медіа та Меджлісу, визнаного найвищого органу кримських татар.

Асамблея вимагає РФ припинити свої репресивні дії, спрямовані проти осіб, лояльних до української влади, у всіх районах, що знаходяться під їх ефективним контролем, в тому числі в Криму. Зокрема в ПАРЄ наголосили на необхідності відновити історичні права кримських татар.

РФ вказали на необхідність сприяти незалежному моніторингу ситуації в сфері прав людини на контрольованих нею всіх українських територіях.

ПАРЄ закликає також використати всі наявні юридичні засоби для перегляду рішення Верховного суду РФ щодо оголошення Меджлісу поза законом, а також щоби дозволити кримськотатарській спільноті самій обирати свої органи самоврядування.

Від Росії вимагають перевести до України тих ув’язнених, хто висловить таке бажання, і припинити практику перевезення з Криму до території РФ тих осіб, хто не має російського громадянства, в тому числі — ув’язнених.

Вибір редакції

Ще Новини