Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В МЗС України презентували виставку «15 викрадених життів», присвячену жертвам насильницьких зникнень в Криму

30 / 08 / 2021

30 серпня у Міжнародний день жертв насильницьких зникнень ГО «КримSOS» спільно з Міністерством  закордонних справ України презентувала виставку «15 викрадених життів». Її було створено нашою командою і присвячено жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму, про чию долю досі нічого невідомо. Виставку експоновано у будівлі МЗС на Михайлівській площі Києва.

«15 викрадених життів» — це портрети та історії викрадених у Криму людей, яких досі не знайдено ані живими, ані мертвими.

Це Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Арлен Терехов, Руслан Ганієв, Арсен Алієв, Ескендер Ібраїмов та Ервін Ібрагімов. 

Ці люди — нелояльні до окупаційної влади українські та кримськотатарські активісти або їхні родичі.

Під час відкриття виставки Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова нагадала, що жертвами насильницьких зникнень є десятки громадян України і в Криму і на окупованій частині Донбасу. 

«Це не просто статистика, це про долі людей, про сім’ї, які досі їх шукають. Цією символічною виставкою ми працюємо саме з міжнародною аудиторією, як міністерство закордонних справ. Завдяки виставці ми хочемо розказати про деяких зі зниклих людей. Про них ми постійно розповідаємо нашим міжнародним партнерам. Справам про насильницькі зникнення на окупованих територіях приділена велика увага у позові України до РФ до Міжнародного суду ООН. На всіх важливих міжнародних майданчиках ми цю тему піднімаємо. Нагадаю, що Міжнародний кримінальний суд кваліфікує насильницькі зникнення як злочини проти людяності», — сказала Еміне Джапарова.

Еміне Джапарова.

Зауважимо, що до Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень МЗС України опублікувало спеціальний коментар, в якому наголошує, що Україна продовжить роботу зі світовою спільнотою, аби порушення РФ як держави-окупанта залишалися у фокусі постійної міжнародної уваги.

За словами Постійного Представника Президента України в АР Крим Антона Кориневича, який також взяв участь у заході, насильницькі зникнення на окупованому півострові — це частина політики РФ із заміщення населення Криму та придушення невдоволення кримчан окупацією.

«Те, що робить РФ в тимчасово окупованому Криму направлено на те, щоб мати там максимальну кількість переселеного з Росії і лояльного населення і, відповідно, на те, аби переслідувати нелояльних громадян. Насильницькі зникнення — один із результатів цієї політики… Ми повинні проводити далі належне документування і фіксацію випадків насильницьких зникнень для того, аби винні в цих злочинах проти людяності були покарані. Ми також повинні відзначити роль тих організацій, які роблять все, щоб ці факти були зафіксовані», — сказав Антон Кориневич.

Антон Кориневич

Заступниця голови правління КримSOS Ольга Куришко під час відкриття виставки нагадала, що наша організація із 2014 року займається фіксацією та документуванням фактів насильницьких зникнень в окупованому Криму. За цей період ГО «КримSOS» зафіксувала 44 випадки насильницьких зникнень на півострові. 19 з викрадених людей окупанти згодом відпустили на свободу, одну особу екстрадували в іншу країну, трьох було засуджено, шістьох викрадених було знайдено мертвими, про долю 15 нічого невідомо.

«Наша виставка розповідає про історії саме цих 15 людей. Через їхні історії та обставини зникнення можна ближче познайомитися із цими людьми, дізнатися ким вони були і ким залишаються», — сказала Ольга Куришко.

Ольга Куришко

Нагадаємо, що вперше виставку «15 викрадених життів» наша команда презентувала 25 лютого 2021 року до Дня кримського спротиву російській окупації. Згодом її презентували у Чернігові, Бердичеві і Львові. КримSOS також планує експонувати виставку і закордоном.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини