Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Український уряд затвердив перехід кримськотатарської абетки на латинку

22 / 09 / 2021

22 вересня Кабінет міністрів України затвердив алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки. 

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Нова абетка складається з 31 літери і базується на рішеннях Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років.

Перехід кримськотатарської мови на латинку розроблено Міністерством реінтеграції у співпраці із Меджлісом, а також низкою наукових установ.

Уряд визначив, що освітній процес кримськотатарською мовою буде переведений на використання латинки до 1 вересня 2025 року.

«Відтепер кримськотатарська мова буде розвиватися у більшій гармонії з іншими тюркськими мовами, які після 1991 року перейшли або зараз переходять на латинську абетку. І важливо, що це створює додаткові можливості для України щодо взаємодії з тюркськими країнами, серед яких є наші стратегічні партнери», — сказав Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

У Мінреінтеграції також повідомляють, що зараз у відомстві завершують роботу над Стратегією розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки.

«Становище кримськотатарської мови в Криму погіршується внаслідок дій російської окупаційної влади, яка, зокрема, ускладнює доступ до освіти рідною мовою корінного народу. За критеріями ЮНЕСКО кримськотатарська мова знаходиться під критичною загрозою. Реалізація Стратегії дозволить захистити мову і створити можливості для її безпечного функціонування та розвитку», — сказав заступник Міністра з питань реінтеграції Ігор Яременко.

Нагадаємо, що 21 липня 2021 року Президент України підписав закон «Про корінні народи України». Закон визначає, що корінними народами України є кримські татари, кримчаки та караїми. Документ спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав цих народів

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини