Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У тіні Надії: скількох українців-політв'язнів знають кияни (ВІДЕО)

12 / 04 / 2016

Розмови про можливий обмін українських політичних в’язнів, які сидять у тюрмах Росії та Криму, на громадян РФ, котрі відбувають покарання в Україні, ведуться давно. Минулого тижня стало відомо про готовність російської влади обміняти кількох українських в’язнів сумління на росіян, засуджених в Україні.

Мова йде про про Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка. За словами адвоката Олександра Кольченка Світлани Сидоркіної, питання про можливість відправки засуджених в Україні було піднято стороною захисту ще у січні цього року. В результаті, український Мін’юст в березні звернувся до російських колег, а ті, розглянувши документи, передали їх у ФСВП.

Відразу після цього стало відомо, що обміну може перешкодити до кінця не вирішене питання з громадянством політв’язнів. Однак згодом в апараті омбудсмена РФ підтвердили українське громадянство засуджених.

Разом з тим, за даними правозахисників, у в’язницях Росії та Криму сидить щонайменше 23 українські політв’язні. QirimInfo вирішив дізнатися, чи можуть кияни згадати когось, крім загальновідомих в’язнів совісті.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті