Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму залишив під арештом політв'язнів Асана та Азіза Ахтемових

24 / 09 / 2021

24 вересня підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив чинним арешт підозрюваних в «диверсії» Асана та Азіза Ахтемових, але останньому скоротив термін арешту на 2 дні.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Рішенням «суду» Асан Ахтемов залишиться під вартою до 4 листопада, а його двоюрідний брат Азіз — до 2 листопада.

Як сказав після засідання адвокат Асана Ахтемова Айдер Азаматов, процес відбувся без його підзахисного, оскільки той перебуває на карантині через контакт з хворим на коронавірус. На карантині політв’язень перебуватиме до 4 жовтня.

«Була представлена ​​довідка з СІЗО … Після ознайомлення з цією довідкою я не зміг зробити для себе однозначний висновок — хворів він чи просто контактував. Але навіть якщо хворіє, то сьогоднішній процес проводити не можна було, оскільки порушено принцип безпосередності. Як мінімум повинні були організувати відеозв’язок з СІЗО», — прокоментував засідання адвокат.

Айдер Азаматов також сказав, що є обставини, які потрібно з’ясувати саме у присутності політв’язня. Зокрема, це стосується факту застосування силовиками тортур проти Асана Ахтемова.

У коментарі для Крим.Реалії Айдер Азаматов сказав, що відправка Ахтемова на карантин може ускладнити фіксацію слідів катувань на його тілі.

«Захист робитиме все можливе, щоб Ахтемова оглянув лікар, якому “можна довіряти”, оскільки стан здоров’я Асана вимагає обстеження…, він скаржиться на болі в області ребра і напади задухи…, в СІЗО медпрацівник його досі не оглянув», — передає слова Азаматова Крим.Реалії.

Як повідомила адвокат Азіза Ахтемова Сафіє Шабанова, вона, разом зі своїм підзахисним, брала участь у слуханні по відеозв’язку з СІЗО. За її словами, Азіза Ахтемова перевели з карантинної камери, в камеру на 6 осіб, де утримують ще 7 ув’язнених.

«Азіз почувається досить нормально, міцний духом, не скаржиться на умови утримання, каже, що у нього все нормально, є час почитати. Правда він сказав про Нарімана Джеляла, що він з них трьох (фігурантів “справи про диверсію” — ред.) утримується у найгірших умовах. З розмов із сусідами по камері він зрозумів, що камера Джеляла сира і вважається однією з найгірших», — сказала Сафіє Шабанова.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня силовики з ФСБ РФ, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемова, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова та Нарімана Джеляла.

Проти Асана і Азіза Ахтемових порушили кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («диверсія»). ФСБ заявляє, що брати підірвали газопровід в с. Перевальне за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла спочатку звинуватили у «пособництві диверсії». Слідство заявило, що він нібито був «посередником між виконавцями і організаторами злочину». Але незабаром Джелялу перекваліфікували статтю і також обвинуватили у диверсії, а ще у зберігання вибухівки.

Пізніше російські ЗМІ опублікували два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» в скоєнні диверсії за завданням українських спецслужб.

Але потім Ахтемови заявили, що їх «зізнання» були дані після тортур і погроз з боку ФСБ.

Наріман Джелял також заявляв, що давав свідчення під тиском ФСБ.

Шевкета Усеїнова та Ельдара Одаманова обвинуватили за ст. 19.3 КоАП РФ («Непокора поліції»). Їх заарештували на 15 діб і 19 вересня відпустили.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла та братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини