Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 7 – 14 жовтня

14 / 10 / 2016

Проти члена регіонального Меджлісу порушили кримінальну справу

11 жовтня.  Відносно члена регіонального Меджлісу Сулеймана Кадирова порушили кримінальну справу “за сепаратизм”. Раніше, 5 жовтня, в його будинку у Феодосії провели обшук за підозрою у закликах до невизнання кордонів Російської Федерації і підтримки кримськотатарського батальйону “Аскер”.

 

Українця затримали на адмінкордоні за «екстремістську» літературу

11 жовтня. Російські «прикордонники» на пункті пропуску «Джанкой» у Криму затримали 34-річного громадянина України. Причиною стала нібито наявність  екстремістської літератури — “збірника лекцій екстремістського змісту” і видання 2011 року, що відноситься до списку літератури, забороненої на території РФ.

 

У Криму відбулися масові арешти кримських татар

12 жовтня. У будинках п’ятьох кримських татар у селах Строганівка і Кам’янка провели обшуки. Після чого Джемаденова Еміля, Саледінова Айдера, Абдуллаєва Узеіра, Абдуллаєва Тимура і Ісмаїлова Рустема затримали. Наступного дня Київський районний “суд” Сімферополя обрав для них запобіжний захід вигляді двох місяців арешту.

Міністерство закордонних справ України висловило у зв’язку із цими арештами протест, вважає безпідставними звинувачення затриманих, а тому вимагає від РФ їхнього звільнення.

 

В Мінінформполітики призначили нового радника з питань Криму

12 жовтня. Міністр інформаційної політики України Юрій Стець призначив радником з питань інформаційної політики щодо Криму Юлію Каздобіну, яка є аналітиком Українського незалежного центру політичних досліджень. Головними завданнями нового радника буде забезпечення протидії згортанню свободи слова в Криму та поширення українських ЗМІ у кримському інформаційному просторі.

 

В ПАРЄ прийняли резолюцію щодо України

13 жовтня. Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, якою поклала на Росію повну відповідальність за порушення прав людини у Криму. У документі підтверджується, що анексія Криму Росією порушує міжнародне право. Зазначено також, що на півострові українці в цілому і кримські татари зокрема (а особливо після рішення Верховного суду РФ заборонити Меджліс та його місцеві осередки) є найбільш вразливими групами.

Асамблея вимагає РФ припинити свої репресивні дії, спрямовані проти осіб, лояльних до української влади, у всіх районах, що знаходяться під їх контролем, в тому числі у Криму, і наголошує на необхідності сприяти незалежному моніторингу ситуації в сфері прав людини на півострові.

 

«Cуд» залишив Чийгоза під вартою

13 жовтня. Кримський «Верховний суд» залишив під вартою заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Термін арешту залишається невідомим. Адвокат Микола Полозов розповів, що судді відмовили стороні захисту в праві ознайомитися з матеріалами щодо продовження утримання під вартою Чийгоза. Ахтем Чийгоз також заявив про відвід всієї колегії суддів і прокурорів, у чому “суд” відмовив.

 

Бахчисарайський “суд” оштрафував ще одного члена Меджлісу

14 жовтня.  Російський “суд” у Бахчисараї визнав керівника управління Меджлісу з питань освіти Еміне Авамілєву винною в “адміністративному правопорушенні”. Раніше це й же «суд» вже визнав винними інших членів Меджлісу, яким теж було присуджено грошовий штраф. Їх звинуватили в порушенні статті 20.28 “Організація діяльності суспільного або релігійного об’єднання, щодо якого прийнято рішення про призупинення його діяльності”.

Вибір редакції

Ще Статті