Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 6 – 12 березня

20 / 03 / 2017

Міжнародний суд ООН почав розгляд справи України проти Росії

6 березня. Міжнародний Суд ООН в Гаазі почав слухання про застосування запобіжних заходів у справі України проти Росії. Україна подала позов до Міжнародного суду ООН про порушення Росією конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції з ліквідації всіх форм расової дискримінації.

 

Похід Миколи Полозова у Слідчий комітет

6 березня. Микола Полозов дав пояснення в Слідчому комітеті РФ по Криму в рамках дослідчої перевірки за фактом його допиту співробітниками ФСБ. СК повинен вирішити питання про порушення кримінальної справи проти адвоката.

 

Допит Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі по «справі Ахтема Чийгоза»

6 березня. У Верховному суді Криму по «справі Ахтема Чийгоза» допитали Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі, фігурантів «справи 26 лютого». Обидва заявили в суді, що не бачили Ахтема Чийгоза на мітингу 26 лютого 2014 року. Асанов і Дегерменджі також розповіли, що в ході попереднього слідства на них чинився тиск.

 

П’ятьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» на три місяці продовжили арешт

7 березня. Київський районний суд Сімферополя продовжив на три місяці до 11 червня арешт п’ятьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» Емілю Джемаденову, Узаїру Абдулаєву, Теймуру Абдулаєву, Айдеру Саледінову та Рустема Ісмаїлову.

На судовому засіданні були присутні троє фігурантів справи – Еміль Джемаденов і брати Абдуллаєва. Айдер Саледінов та Рустем Ісмаїлов як і раніше знаходяться на примусовій психіатричній експертизі.

 

Держсекретар США заявив про збереження санкцій щодо Росії

08 березня. Державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив про готовність збереження санкцій проти Росії в їх повному обсязі, до тих пір, поки до складу України не будуть повернуті Крим і Донбас. Таку позицію він висловив під час зустрічі з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. 

 

Суд відпустив Зайтуллаєва та виписав йому штраф

9 березня. Армянський міський суд оштрафував і відпустив на свободу Сеїт-Ібраїма Зайтуллаєва, учасника організації «Аскер», якого російські спецслужби звинуватили в спробі «перетнути кордон з Кримом з боку Херсонської області в обхід пункту пропуску.

 

Фігурант «справи диверсантів» Андрій Захтей попросив позбавити його російського громадянства

9 березня. Андрій Захтей обвинувачений у «справі диверсантів» написав заяву з проханням позбавити його російського громадянства, отриманого в 2014 році в Криму. У заяві Захтея йдеться, що він не бажає залишатися громадянином РФ, оскільки «дуже розчарований в судовій і правоохоронній системі Росії». У Захтея крім російського є і українське громадянство.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті