Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 5 – 11 березня

12 / 03 / 2016

Російська міськадміністрація Сімферополя не дозволила провести мітинг до дня народження Шевченка

9 березня. У Сімферополі не дозволили активістам проводити 9 березня мітинг, присвячений українському поетові і письменнику Тарасу Шевченку. Підконтрольна Росії влада міста відмовила у проведенні заходу, пославшись на розпорядження російського голови кримського уряду Сергія Аксьонова «Про введення режиму надзвичайної ситуації» і «Про обмеження масових, публічних, культурно-розважальних та інших заходів», а також на підставі протоколу засідання штабу з ліквідації наслідків НС, які тимчасово припиняють діяльність з проведення масових заходів «до особливого розпорядження».

 

Кримські татари готують список людей, відповідальних за репресії в Криму

9 березня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров оголосив про підготовку списку людей, відповідальних за репресії щодо кримських татар в анексованому Росією Криму. Кандидатури на включення до «Списку Чийгоза» Чубаров запропонував самостійно вказувати користувачам соцмережі прямо в коментарях.

 

Україна і Туреччина домовилися про співпрацю для деокупації Криму

10 березня. Україна і Туреччина домовились про співпрацю в рамках міжнародних організацій для деокупації Автономної Республіки Крим та повернення українського суверенітету над півостровом.

 

Пісня Джамали «1944» не порушує правил «Євробачення»

 

10 березня. Організаційна група конкурсу «Євробачення» перевірила текст і назву пісні Джамали «1944», яка представляє Україну, і не знайшла в них порушень правил конкурсу, зокрема будь-яких політичних заяв. Відповідно, правил конкурсу пісня не порушує.

 

Українофоб очолив так звану «Українську громаду Криму»

10 березня. У Криму з’явилась якась «Українська громада Криму», зареєстрована в селі Донському Сімферопольського району. Головою цієї організації є Олег Усик, який разом з тим очолює первинне відділення партії «Єдина Росія» в Донському. У свою чергу антисепаратистський сайт «Миротворець» розповів про Усика як про «зрадника батьківщини, підсобника окупантів, колаборанта».

 

Кабмін планує погасити заборгованість кримськотатарського телеканалу ATR

10 березня. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству фінансів України, Міністерству інформаційної політики України та Міністерству соціальної політики України виділити з держбюджету 5 млн грн на оплату боргу кримськотатарського телеканалу ATR перед шведською компанією SES ASTRA AB. Загалом же ATR заборгував близько 10 млн грн.

 

Судді на місяць продовжили арешт фігурантам справи «26 лютого»

11 березня. У Криму суд продовжив арешт заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу та іншим фігурантам «справи 26 лютого» до 11 квітня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті