Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 3 — 8 липня

8 / 07 / 2016

ПА ОБСЄ прийняла підсумкову декларацію з прав людини в Криму

5 липня.  Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила підсумкову декларацію на сесії в Тбілісі. Спікер Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца назвала це перемогою української парламентської дипломатії і черговим свідченням ізоляції РФ.

 

Освітня платформа Coursera повернулася до Криму

5 липня. Уряд США дозволив найбільшому у світі сервісу онлайн-освіти Coursera відновити роботу в Криму.  Це перший випадок часткового скасування американських санкцій проти Росії, так як Coursera ще на початку 2015 року була змушена піти з півострова через санкції, введені після анексії Криму Росією.

 

Уряд затвердив 26 лютого Днем опору кримчан російській агресії

6 липня. Кабінет міністрів України схвалив проект указу президента і затвердив 26 лютого Днем опору кримчан російській агресії. Саме 26 лютого 2014 року кримчани біля стін парламенту АР Крим в Сімферополі мітингували на підтримку територіальної цілісності України.

 

Представники кримських татар зустрілися з президентом Польщі

7 липня. Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і голова Меджлісу Рефат Чубаров зустрілися з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Варшаві і обговорили проблеми окупації і шляхи деокупації Криму. Одне із обговорюваних питань також стосувалось можливості кримської молоді отримувати вищу освіту в Польщі.

 

«Влада» Криму: півострів відвідав перший мільйон туристів

7 липня. Згідно з офіційними російськими даними, число туристів, які відпочили в Криму з початку року, склало 1, 2 млн осіб, що на 21,4% вище рівня минулого року.

 

Фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» залишили під арештом ще на три місяці

7 липня. “Київський районний суд” Сімферополя продовжив чотирьом фігурантам справи “Хізб ут-Тахрір” Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову і Рустему Абільтарову арешт аж на три місяці – до 11 жовтня. Причиною назвали те, що слідство нібито “не встигає працювати”.

 

Початок роботи залізниці на Керченському мосту відклали на рік

7 липня. У Росії перенесли початок експлуатації мосту через протоку до окупованого Криму на 1 грудня 2019.Раніше було заплановано, що відкриття автомобільного руху мостом у робочому режимі і початок тимчасової експлуатації залізничної лінії відбудеться у грудні 2018 року. Введення в експлуатацію залізничної частини було заплановане на 30 червня 2019 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті