Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 28 листопада – 4 грудня

4 / 12 / 2015

«Укренерго» завершило ремонт пошкодженой ЛЕП 

29 листопада. «Укренерго» завершило ремонтні роботи на пошкодженій лінії електропередач «Каховка-Титан». Домовитися про ремонт вдалося в результаті переговорів міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина зі штабом громадської блокади Криму.

Всі монтажні роботи були виконані в повному обсязі 29 листопада. При цьому повідомляється, що про відновлення подачі електроенергії мови не йде: «У той же час, на вимогу протестуючих дроти роз’єднані».

ФСБ проводить обшуки у глав регіональних меджлісів в Криму

30 листопада. В окупованому Криму співробітники російського ФСБ провели обшуки у у заступника голови регіонального меджлісу Совєтського району Рустема Меннанова і голови регіонального меджліса Кіровського району Екрема Абдульватова. Причини обшуків пов’язані з підривом електроопор.

Фігурантам справи «26 лютого» відмовили у зміні запобіжного заходу

30 листопада. Російський верховний суд Криму залишив у силі рішення Київського районного суду Сімферополя про продовження утримання під вартою фігурантів справи «26 лютого» Мустафі Дегерменджі і Алі Асанову до 19 лютого 2016 року. Адвокати просили випустити підзахисних під заставу або для змінити запобіжний захід на домашній арешт.

Також російський Верховний суд Криму залишив під вартою до 29 січня 2016 ще одного фігуранта у справі «26 лютого», заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Іслямов обіцяє морську блокаду Криму

1 грудня. Координатор громадянської блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що після припинення поставок товарів, продуктів і електрики в Крим послідує і морська блокада півострова.

«Стадій у нас декілька. Спочатку йде продовольча блокада, ми її зробили. Далі йде енергетична блокада. Ми теж її зробили. Далі йде морська блокада. До неї ми зараз будемо приступати», – заявив Іслямов.

Також планується і блокада Керченської переправи: «У тому числі буде блокада і Керченської переправи. Нехай вони там не ухитряються і не думають, що ми не зможемо це зробити».

Штаб Блокади Криму оголосив про створення кримськотатарського батальйону

2 грудня. Штаб Цивільної Блокади Криму оголосив про початок створення першого Кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана, повідомляється на офіційній сторінці акції.

У окупований Крим запустили першу лінію енергомоста

2 грудня. Для участі у запуску першої лінії енергомоста на півострів особисто прибув президент РФ Володимир Путін. Потужність запущеної лінії складає 200 МВт, до 20 грудня російська влада обіцяють запустити ще одну лінію енергомоста потужністю 200 МВт.

Перед церемонією запуску Путін дав вказівку міністру енергетики РФ Олександру Новаку до початку літнього сезону забезпечити Крим ще 400 МВт енергії, щоб повністю відмовитися від поставок української електрики. Також Путін пообіцяв, що російські енергетики в 2017 році створять можливості для подачі природного газу з території чорноморського узбережжя Кавказу РФ в Крим

Джемілєв закликав створити міжнародну робочу групу по Криму

3 грудня. Народний депутат Мустафа Джемілэв на засіданні Ради міністрів ОБСЄ розповів міністрам закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ про події у Криму та запропонував створити робочу групу з врегулювання ситуації в Криму, до якої б увійшли представники країн Будапештського меморандуму.

Також він нагадав європейським дипломатам про численні факти порушення Росією прав людини в Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті