Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 21 — 27 листопада

27 / 11 / 2015

Крим знеструмлений через підрив опори ліній електропередач, що ведуть на півострів.

22 листопада. У Херсонській області було підірвано опори ліній електропередач, які постачають електроенегрію до Криму. Внаслідок цього енергосистема півострова перейшла в ізольований режим. На всіх стратегічних об’єктах, а також в органах влади всіх рівнів введено цілодобове чергування. Крім того, в усіх населених пунктах півострова введені графіки тимчасових відключень електрики і подачі води.

За фактом підриву опор ЛЕП поліція Херсонської області відкрила кримінальне провадження за статтею «Умисне пошкодження обєктів електроенергетики» КК України, за що передбачається ув’язнення на термін до 10 років.

Україна розпочала офіційну блокаду Криму

23 листопада. Кабінет міністрів України тимчасово заборонив переміщення вантажних потоків на адміністративному кордоні з Кримом після того, як Президент України Порошенко надіслав листа Уряду, в якому закликав  припинити товарообіг з тимчасово окупованою територією півострова. Також очікується, що у подальшому РНБО затвердить рішення про формат відносин з окупованим Кримом.

До місця початку будівництва енергомосту між Кримом і Росією підійшов китайський кабелеукладач

23 листопада. Китайський кабелеукладач JIANGONG1, заведений в Керченську протоку для будівництва енергомоста між Кримом і Росією, сьогодні підійшов до мису Ілліч — однієї з точок будівництва енергомосту з боку Краснодарського краю. Судно під прапором Китаю попрямувало до точки будівництва енергомоста вранці 22 листопада. Навігаційне обладнання було включено майже відразу після того, як з материкової частини України припинилися поставки електрики. 

У відповідь прокуратура АР Крим відкрила кримінальне провадження відносно китайської компанії, оскільки вона порушує порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію, за що китайцям загрожує 5 років української тюрми.

 

У Криму звільнили «міністра енергетики»

24 листопада. «Голова» окупованого Криму Сергій Аксьонов звільнив російського «міністра палива та енергетики» Криму Сергія Єгорова, оскільки вважає роботу «міністерства» з укладання графіків віялових відключень незадовільною, а розподіл електроенергії, що генерується на півострові, по містах і районах — несправедливим.

Новим «міністром» одразу ж призначили Світану Бородуліну — радника Аксьонова з енергетичних питань.

 

Окупаційна влада Криму розриває стосунки з Туреччиною

25 листопада. Окупаційна влада Криму заявила, що перерве поромне сполучення між Кримом і Туреччиною, а також ділові контакти. Причиною стало загострення стосунків між Москвою та Анкарою через збитий російський військовий літак на кордоні Туреччини і Сирії. Аксьонов навіть закликає кримчан відмовитися від турецьких товарів.

Крім того, турецьку компанію, яка повинна була стати підрядником будівництва Соборної мечеті в Сімферополі, не допустили до участі у проекті.

 

У Сімферополі закрили 13 великих підприємств

25 листопада.  Адміністрація Сімферополя ухвалила рішення про припинення роботи найбільших підприємств міста. Так, через надзвичайну ситуацію в електроенергетиці, будуть зупинені заводи «Пневматика», «Сімферопольсільмаш», фірма«СЕЛМА», Кримтролейбус, «Діоніс», пивобезалкогольний комбінат «Крим», Сімферопольське виробниче об’єднання «Кримпласт», завод «Фіолент», Сімферопольський електротехнічний завод, Машинобудівний завод «Прогрес», «Зоря», Сімферопольський ремонтно-механічний завод.

 

Окупаційна влада Криму чинить тиск на учасників блокади

26 листопада. Співробітники ФСБ в будинку батьків Ескенера Барієва шукали самого активіста нібито в зв’язку з вибухами опор електропередач в Херсонській області.  Крім того, цікавилися сестрами Барієва, яких викликали на допит. 

На допит російських правоохоронці в Криму викликали також сина голови фонду «Крим» Різи Шевкієва. Причина виклику — невідома, однак сам Шевкієв припускає, що бесіда буде пов’язана з проведенням акції по блокаді Криму на території материкової України.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті