Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 19 – 25 вересня

25 / 09 / 2015

Активісти повністю заблокували проїзд вантажівок з продуктами до Криму

21 вересня. Активістам, які розпочали блокаду Криму, ще в першу ніч вдалося заблокувати проїзд вантажівок із продуктами до півострову. Машини почали залишати місця свого розташування в «Каланчаку» і «Чаплинці». Учасники блокади облаштувались на КПП, куди привезли мобільні блокпости і де виставили оборону.

 

У Криму розпочало мовлення українське радіо

21 вересня. У Криму на середніх хвилях тепер можна буде слухати радіо «Крим.Реалії» — спільну передачу «Радіо Свобода» і Першого каналу Українського радіо. Радіопрограми «Крим.Реалії» будуть готувати відомі кримські журналісти: Олександр Янковський, Павло Казарін, Севгіль Мусаєва-Боровик, Володимир Притула та інші.

 

Мер грецького міста відвідав Крим.

22 вересня. Севастополь відвідав мер грецького міста Коринф Александрос Пневматікос. В рамках візиту було підписано меморандум про співпрацю двох регіонів – Севастополя і Коринфа. Сам Пневматікос подякував «губернатору» Сергію Міняйло за теплий прийом і нагадав, що начебто народи Севастополя і Коринфа мають спільні історичні корені, якими варто пишатися. 

 

Росія організувала польським школярам поїздку до Криму

22 вересня. До Криму з Польщі поїхали переможці конкурсу на знання російської літератури, організатором якого є Російсько-польський центр діалогу і згоди. При цьому, польським школярам організували зустріч з представниками сепаратистської влади Криму. Директор центру Юрій Бондаренко заявив, що в документах підлітків не буде відміток про цей візит.

 

«Влада Криму» не рекомендує ЗМІ вживати поняття «Меджлісу»

22 вересня. Мініcтepcтвa внутpішньої пoлітіки, інфopмaціі і зв’язку «республіки Крим» надіслали ЗМІ peкoмeндaцію відносно вживання певних термінів. Зокрема, відoмcтвo повідомило про припинення використання слова для позначення представницького органу кримських татар – Меджлісу. Мотивували це тим, що нібито такі організації, як Мeджліc або «Меджліс кримськотатарського народу» на півострові офіціно не зареєстровані.

 

На кордоні з Кримом затримали севастопольського екс-депутата

23 вересня. На КПП «Каланчак» українські силовики затримали колишнього депутата Севастопольської міськради Володимира Галічия. Чиновника підозрюють у державній зраді. В той же день пізно ввечері Печерський райсуд Києва обрав Галічию запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 2 місяці.

 

Уряд змінив правила в’їзду в Крим

23 вересня. Нові зміни дають можливість їздити до Криму іноземним журналістам та правозахисникам, членам міжнародних неурядових організацій (НУО) за спрощеною процедурою.  Також у переліку підстав, на яких іноземні громадяни можуть отримати дозвіл на в’їзд до Криму, з’явилися проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи задоволення релігійних потреб, а також участь у заходах Меджлісу кримськотатарського народу.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті