Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 13 – 18 лютого

20 / 02 / 2017

Північно-кавказький військовий суд почав переглядати справу Руслана Зейтуллаєва

13 лютого. Північно-кавказький військовий суд в Ростові-на-Дону почав заново переглядати кримінальну справу стосовно фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва. У грудні минулого року Верховний суд РФ скасував вирок Зейтуллаєву, засудженому раніше на 7 років. Таким чином суд задовольнив протест прокурора, який наполягав на перегляді справи, щоб посилити Зейтуллаєву покарання.

 

Верховний суд Криму визнав законним допит Полозова у справі Умерова

14 лютого. Верховний суд Криму залишив у силі рішення судді Київського районного суду Віктора Можелянского, який дозволив допитати адвоката Миколу Полозова в якості свідка у справі заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Полозов має намір оскаржити це рішення у Верховному суді РФ звернутися до Конституційного суду РФ і до Європейського суду з прав людини.

 

У суді по «справі 26 лютого» свідки знову плуталися у свідченнях

15 лютого. в Центральному районному суді Сімферополя відбулося чергове засідання по «справі 26 лютого», на якому були допитані двоє свідків з боку звинувачення. За словами адвоката Едема Семедляева, свідки знову плуталися в своїх показаннях. Раніше адвокати у цій справі заявили, що свідчення боку звинувачення могли бути сфальсифіковані під час слідства.

 

Панова і Захтея перевели з Лефортово в Крим

15 лютого. Фігурантів «справи українських диверсантів» Євгена Панова і Андрія Захтея перевели з СІЗО Лефортово в Крим. Адвокат Ілля Новіков передбачає, що переведення Панова і Захтея пов’язане з тим, що слідство у їхній справі закінчується. За його словами, найімовірніше судити фігурантів «справи диверсантів» також будуть в Криму.

 

Суд у справі Редвана Сулейманова почнеться в середині березня

16 лютого. Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт фігуранту «справи диверсантів» Редвану Сулейманову до 20 березня. За словами адвоката Еміля Курбедінова, в середині березня у справі Сулейманова закінчується слідство, після чого йому буде пред’явлено заключне звинувачення і почнеться суд по суті.

 

Засуджений у «справі Хізб ут-Тахрір» Рустем Ваїтов прибув в колонію в Кургані

17 лютого. Засуджений у «справі Хізб ут-Тахрір» Рустем Ваїтов прибув в колонію №1 міста Курган Курганської області Уральського федерального округу РФ. Раніше повідомлялося, що інший засуджений у  «справі Хізб ут-Тахрір» Нурі Прімов прибув до виправної колонії №5 селища Ясний в Республіці Марій Ел. Також з СІЗО-1 в Ростові-на-Дону був етапований Ферат Сайфуллаев.

 

У Криму ФСБ затримала учасника організації «Аскер»

17 лютого. У Криму російські прикордонники затримали учасника кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджіха. У прикордонному управління ФСБ стверджують, що громадянин України Сеїт-Ібраїм Зайтуллаєв намагався перетнути адміністративний кордон з анексованим Кримом з боку Херсонської області в обхід пункту пропуску. Мати Зайтуллаєва розповіла, що його затримали в ніч з 9 на 10 лютого. Зараз він знаходиться в СІЗО №1 Сімферополя. На Зайтуллаєва заведено кримінальну справу за статтею про незаконний перетин кордону (стаття 322 КК РФ).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті