Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Схильний до нападу»: політв'язня Емір-Усеїна Куку поставили на профілактичний облік через вбивство, скоєного кимось в іншій колонії

15 / 09 / 2021

Український політв’язень Емір-Усеїн Куку, який відбуває покарання в колонії№16 башкирського міста Салават, був поставлений на профілактичний облік, як «схильний до нападу на працівників в’язниці». Причиною цього стало вбивство працівника служби виконання покарань ув’язненим в колонії Курганської області.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на дружину в’язня Мер’єм, яка спілкувалася з чоловіком по телефону.

За словами політв’язня, в адміністрації колонії №16 йому сказали, що особисто до нього претензій керівництво в’язниці не має. Але, за розпорядженням служби виконання покарань, після вбивства в курганській колонії всі засуджені за 205.5 статтею (за якою засудили і Куку) повинні бути поставлені на «профілактичний облік».

За словами Емір-Усеїна Куку на цей облік поставили всіх кримських мусульман, що утримуються в колонії № 16.

Зараз там знаходяться Еміль Джемаденов, Узеїр Абдуллаєв, Енвер Сейтосманов, Рефат Алімов, Арсен Джеппаров.

Емір-Усеїн Куку висловив дружині свої побоювання, що за рішенням поставити його на облік може послідувати реальна провокація з нападом на працівників колонії, а також його нова судимість.

«Крім цього профоблік може бути підставою для переведення ув’язненого в суворі умови утримання або єдине приміщення камерного типу. Таких засуджених конвоюють з посиленою охороною, вони позбавляються шансів на дострокове звільнення і пом’якшення умов відбування покарання», — повідомляє «Кримська солідарність».

Політв’язень сказав, що він з цим рішенням не згоден і має намір оскаржувати його в судовому порядку.

Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку — фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». його затримали 11 лютого 2016 року.

12 листопада 2019 року, Південний окружний військовий суд засудив Емір-Усеїна Куку до 12 років позбавлення мови.

На думку адвокатів, які працюють з даною категорій справ, протягом усього слідства не представлено жодного доказу провини і причетності підсудних до терористичних актів або насильства, а заарештовані кримські татари обвинувачуються і засуджуються до різних термінів в колонії суворого режиму лише на підставі того, що відвідували релігійні збори і читали релігійну літературу, обговорювали соціально-політичні теми.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала Емір-Усеїна Куку в’язнем совісті і неодноразово проводила громадські кампанії підтримку кримськотатарського правозахисника.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини