Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язні Кремля: що відбувається з українцями, яких росія утримує за ґратами?

11 / 01 / 2024

12 січня о 13.00 Коаліція «Україна. П’ята ранку» запрошує представників медіа на пресконференцію «Політв’язні Кремля: що відбувається з українцями, яких Росія утримує за ґратами?». Захід відбудеться у Медіацентрі Україна-Укрінформ (вул. Б.Хмельницького, 8/16, м.Київ).

Вибивання «зізнань» через жорстокі катування, підкидання вибухівки або забороненої літератури активістам, засудження на терміни до 20 років, етапування до тюрем у Челябінській області та Красноярському краї — так росія бореться з будь-ким у Криму, хто висловлює найменшу незгоду з політикою окупантів. 

12 січня — День українського політв’язня, відзначати який почали у 1975 році з ініціативи В’ячеслава Чорновола, щоби протистояти репресіям та жорстокості радянського режиму. Майже 50 років потому росія чинить те ж саме з українцями, які відкрито висловлюють свою позицію, перетворюючи її на кримінальний злочин.

Під час заходу експерти розкажуть про те, як змінювалась практика переслідувань за політичними мотивами у Криму, на Донбасі, і пізніше — на територіях, окупованих після 24 лютого 2022 року.

Часто доступ до ув’язнених закритий або дуже обмежений, вони не отримують належної медичної допомоги, перебувають у жахливих умовах утримання. Це призводить до загострення хвороб, а двоє осіб навіть померли внаслідок ненадання медичної допомоги за гратами.

Сьогодні Україна шукає способів визволити українців, для чого працює з міжнародноюї спільнотою як на офіційному рівні, так і в площині медійних кампаній. Як це допоможе повернути людей додому, пояснять учасники кампаній та ініціатив. 

Спікери

  • Ольга Скрипник – голова правління Кримської правозахисної групи
  • Євгеній Ярошенко – аналітик ГО «КримSOS»
  • Христина Шкудор – адвокаційна менеджерів ініціативи Where Are Our People?, ГО PR Army

Додаткова інформація:

Олена Задорожна, +38 097 9155445, coalition5am@gmail.com
Захід відбувається у рамках співпраці Коаліції “Україна. П’ята ранку” з Міністерством закордонних справ Нідерландів.

Коаліція «Україна. П’ята ранку» почала роботу 25 лютого 2022 року, наступного дня після повномасштабного вторгнення рф в Україну. На сьогодні Коаліція об’єднує 37 неурядових організацій та чотирьох індивідуальних експертів. Вони поєднали свої зусилля для системного документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних у ході російської збройної агресії проти України. Також Коаліція займається захистом жертв російсько-української війни через існуючі державні та міжнародні механізми правосуддя. Все це спрямоване на досягнення справедливості через притягнення до відповідальності владної верхівки рф за скоєння злочину агресії проти України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Анонси