Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російська прокуратура не може знайти важливі речові докази у «справі Мустафи Джемілєва», — адвокат

7 / 10 / 2021

7 жовтня відбулося засідання підконтрольного Росії Армянського міського суду у «справі Мустафи Джемілєва», під час якого з’ясувалося, що російські силові органи не знають, де зберігаються важливі речові докази у цій справі. Йдеться про карабін, що належав Мустафі Джемілєву, а також гільзу і патрони до нього.

Про це QirimInfo повідомив адвокат лідера кримськотатарського народу Микола Полозов.

За словами юриста, під час попереднього судового засідання у вересні, окупаційний «суд» направив запити про місцезнаходження цих доказів в Краснодарський крайовий суд РФ, а також до окупаційних МВС Криму і Головного слідчого управління.

«Сьогодні прийшла відповідь з МВС. Там кажуть, що у них не зберігаються ці речові докази, хоча за вироком Краснодарського крайового суду, вони повинні зберігатися саме в МВС Криму. Крім того, під час сьогоднішнього засідання, прийшла відповідь з Краснодарського крайового суду, з якої випливає, що секретар суду передав ці речові докази прокурору у справі, а вона повинна була передати їх в Центральне відділення МВС по Краснодару», – розповів Микола Полозов.

Також адвокат додав, що заступник російського прокурора Криму Булгаков відправив своїм краснодарським колегам лист з проханням розшукати загублені речові докази.

За словами Миколи Полозова, ці докази є дуже важливими для сторони захисту, і вона наполягатиме на тому, аби карабін, гільза та патрони були знайдені.

«Нас цікавлять насамперед патрони, оскільки раніше з’ясувалося, що слідчий самовільно в обвинувальному висновку дописав, що ці патрони заборонені до цивільного обороту. Хоча в проведених експертизах не було вказано, що ці патрони заборонені. У зв’язку з цим сторона захисту провела дослідження, був залучений фахівець з балістики, який вказав, що до цивільного обороту заборонені тільки патрони, які володіють спеціальними характеристиками … і ці патрони мають певне кольорове маркування … В раніше наданих суду результатах експертиз містяться лише чорно-білі фотографії патронів, які долучені до “справі Джемілєва”. За цими фото неможливо визначити, чи є на них кольорова мітка чи ні», — сказав адвокат.

Микола Полозов вважає, що речові докази були загублені через недбалість відповідальних посадових осіб, а не внаслідок умисних дій з приховування доказів.

Засідання 7 жовтня у «справі Джемілєва», розповів Микола Полозов, було відкладене до 1 листопада через відсутність речових доказів, а також через неявку в «суд» двох свідків.

Нагадаємо, навесні 2020 року окупаційна влада Криму порушила кримінальну справу проти лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Політика заочно звинуватили за ч. 3 ст. 322 («незаконний перетин Державного кордону Російської Федерації»), ст. 224 («недбале зберігання вогнепальної зброї») і ч. 1 ст. 222 КК РФ («незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів»).

Перше засідання у цій справі відбулося в липні 2020 року.

За версією російського слідства, Джемілєв вчинив такі «злочини»:

  • незаконно перетнув державний кордон РФ на пункті пропуску «Армянськ» у травні 2014 року;
  • незаконне зберігав карабін, з якого його син Хайсер Джемілєв застрелив з необережності людину у 2013 році (Хайсер Джемілєв уже відбув покарання за це);
  • незаконно зберігав боєприпаси до карабіна.

Мустафа Джемілєв своєї провини за жодним пунктом не визнає.

Як заявляє політик і його захист, він не перетинав російський держкордон, оскільки в українській Автономній Республіці Крим його просто не існує.

Що стосується «незаконного» зберігання зброї і боєприпасів, то Джемілєв і його адвокат стверджують, що він законно придбав їх в Україні ще в 1990-ті роки.

На думку Мустафи Джемілєва, його захисту та української влади, справа проти політика — це політичне переслідування.

Також варто зазначити, що лідеру кримськотатарського народу російська влада заборонила відвідувати Крим до 2034 року. З цього приводу політик в коментарі QirimInfo заявив, що окупаційна влада не хоче допустити, аби його поховали на Батьківщині.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини