Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму відбулося перше судове засідання у «справі Джемілєва»

23 / 07 / 2020

Про це QirimInfo повідомив адвокат політика Микола Полозов.

Засідання почалося в закритому режимі, без преси і слухачів. «Суд» мотивував це протидією поширенню COVID-19. Однак, за клопотанням захисту, на засідання все ж було допущено чотирбох слухачів.

Також адвокат долучив до матеріалів справи свої заперечення на клопотання прокурора про проведення судового розгляду в заочному режимі без обвинуваченого Мустафи Джемілєва, оскільки слідство не зробило ніяких дій для його розшуку і проведення інших процесуальних дій.

Крім того, захист подав клопотання про припинення провадження у кримінальній справі у зв’язку з тим, що «суду» відомо де знаходиться Мустафа Джемілєв і «суд» направляв йому в Київ копію обвинувального висновку, однак відсутня реальна можливість його присутності на «суді» через обмеження на в’їзд до Криму іноземним громадянам з метою запобігання поширенню COVID-19. «Суд» відмовив у задоволенні цього клопотання.

Також «суд» відмовив стороні захисту у наданні перекладача для перекладу ряду документів з української мови на російську. «Суд» мотивував своє рішення тим, що це клопотання заявлено передчасно. Після цього обвинувач оголосив обвинувальний висновок.

«Після цього суд спробував перейти до дослідження доказів, минаючи право захисту визначитися зі ставленням до пред’явленого обвинувачення. Але це суду не вдалося. Захист висловив свою думку, яку було погоджено з Мустафою Джемілєвим. Наша позиція полягає в тому, що він не вважає себе винним ні по одному з пунктів звинувачення. Він вважає, що це політично мотивоване переслідування, що на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим окупаційні суди не мають права притягувати його до кримінальної відповідальності», — сказав Микола Полозов.

Також, за словами адвоката, було заявлено про те, що дії Мустафи Джемілєва не утворюють складу злочину, оскільки між Херсонською областю та Автономною Республікою Крим немає державного кордону Росії, яку, на думку влади РФ, Джемілєв нібито порушив 3 травня 2014 року.

«Що стосується звинувачення в недбалому зберіганні вогнепальної зброї і незаконному зберіганні боєприпасів, то навіть за російським законодавством за цими звинуваченнями закінчився термін притягнення до кримінальної відповідальності, про що суду мною було сказано», — додав Микола Полозов.

Нагадаємо, навесні 2020 року окупаційна влада Криму відкрила кримінальну справу проти лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва по ч. 3 ст. 322 («Незаконний перетинан Державного кордону Російської Федерації»), ст. 224 («Недбале зберігання вогнепальної зброї») і ч. 1 ст. 222 КК РФ («Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини