Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Не хочуть дозволити, аби мене поховали в Криму», — Мустафа Джемілєв про нову заборону на в'їзд на півострів

5 / 03 / 2021

За словами політика, про заборону на відвідування батьківщини до 2034 року він дізнався від свого адвоката Миколи Полозова лише 5 березня 2021 року і в письмовому варіанті цю заборону ні він, ні адвокат поки не бачили.

Джемілєв зазначив, що нова заборона має на меті не допустити його похорону в Криму.

«Ця заборона ніякого практичного значення для мене не має, якщо врахувати мій вік (77 років, — ред.), адже до 2034 року мене вже давно не буде, як і не буде окупації. Але очевидним є те, що це зроблено з розрахунку на те, що якщо я тут (на материковій частині України, — ред.) помру, то щоб мене не дозволили поховати в Криму. Адже вони чудово розуміють у що це їм обійдеться», — сказав Мустафа Джемілєв.

Також він додав, що подібна практика «поховальних обмежень» застосовувалася в СРСР проти дисидентів.

«Я добре пам’ятаю, коли в 78-му році засудили Володимира Шелкова, якого називали найбільшим християнським гуманістом 20-го століття. Йому дали тоді 5 років, а через 2 роки він помер. Так ось родичі, друзі, близькі домагалися видачі тіла, щоб по-християнськи поховати, а вони не видавали. Я тоді звернувся до “гебістів”, кажу: “що ж ви робите? Хочете над старим після смерті познущатися?”, а вони незворушно сказали: “так він адже ще не відбув термін”. Ось така у них практика», — додав лідер кримських татар.

Раніше, 5 березня під час засідання підконтрольного РФ Армянського міського суду по «справі Джемілєва», адвокату Миколі Полозову стало відомо про те, що ще 5 березня 2019 року лідеру кримських татар на 15 років заборонили в’їзд до Криму.

Нагадаємо, навесні 2020 року окупаційна влада Криму відкрила кримінальну справу проти лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва за ч. 3 ст. 322 («Незаконний перетин Державного кордону Російської Федерації»), ст. 224 («Недбале зберігання вогнепальної зброї») і ч. 1 ст. 222 КК РФ («Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини