Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники вимагають змінити правила в'їзду в Крим

5 / 08 / 2015

Правозахисники вимагають затвердити нові правила в’їзду на півострів і виїзду з нього. На їхню думку, нинішній порядок перетину кордону має бути максимально спрощений для іноземців, і зовсім не містити обмежень для громадян України Про це, 3 серпня в Києві, заявили правозахисники на прес-конференції присвяченій цій темі.

Експерт Регіонального центру з прав людини Сергій Зайцев заявив, що всі дії з боку Кабінету Міністрів України є прямим порушенням прав людини на свободу пересування. «Свобода пересування є одним з прав людини, яке гарантоване четвертим протоколом до європейської конвенції. Будь яка реєстрація, вимога отримання дозволу, обмеження терміну перебування на певній території є втручанням в це право», – пояснив Сергій Зайцев.

Про свободу пересування також говорила юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова: «Встановлення можливості відмовляти у в’їзді на територію Криму та виїзді з нього, громадянам України, іноземцям, та особам без громадянства, фактично призводить до втручання в свободу пересування та порушення чинного законодавства України. Подібні обмеження можуть бути встановлені тільки законом», – вважає правозахисник.

Голова Правління Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик говорила про можливості роботи в Криму для іноземних журналістів, правозахисників і адвокатів. «Якщо ви подивитеся на новий порядок в’їзду і виїзду з Криму, то там наведений список підстав, на яких іноземці можуть отримати спеціальний дозвіл на в’їзд до Криму. Фактично, з цього списку немає ніяких причин, по яких іноземні громадяни можуть потрапити на півострів. Це залишило поза правовим полем велику категорію іноземців, які можуть і хочуть допомогти українським громадянам у Криму», – коментує ситуацію Тетяна Печончик.

На думку представників правозахисних організацій, правильним виходом зі сформованої ситуації може стати прийняття нового Порядку, який враховуватиме попередні недоліки і сприяти захисту прав та інтересів громадян України. Також правозахисники повідомили про те, що вони вже подали позов до суду, мета якого визнати не чинним або частково скасувати чинний порядок пропуску.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини