Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримчанам забороняють користуватися Instagram та Facebook навіть через VPN – КримSOS

12 / 03 / 2022

Від деяких кримчан почали надходити скарги про перевірки їхніх телефонів силовиками. Окупанти перевіряли, чи продовжують люди користуватися соціальними мережами Facebook і Instagram.

Варто зазначити, що Слідчий Комітет РФ 11 березня порушив кримінальну справу проти компанії Meta, якій і належать дані соцмережі, через нібито публічні заклики до екстремізму та сприяння тероризму.

Раніше в Instagram і Facebook заявили, що не видалятимуть пости та коментарі про вбивства російських військових на території України в умовах війни. Російська сторона витлумачила це як “Instagram і Facebook дозволили закликати до вбивства росіян”.

Якщо компанія Meta буде визнана екстремістською, то кримчан, які продовжуватимуть користуватися її соцмережами, може загрожувати переслідування за статтею 282.2 КК РФ: за участь у роботі забороненої в Росії організації загрожує до 6 років ув’язнення або штраф до 600 тис. рублів.

До того ж, 4 березня Держдума РФ ухвалила законопроект про покарання за поширення недостовірних відомостей про дії російських військових. Цей законопроект вводить до Кримінального Кодексу РФ статтю (207.3 КК РФ), згідно з якою за поширення нібито недостовірних відомостей про дії збройних сил Росії людину можуть засудити до 15 років колонії. Все залежить від “масштабу дії” та “наслідків”.

Під дію цієї статті можуть потрапити люди, які ведуть групи у будь-яких соцмережах, представляючи інформацію, відмінну від наративу російських телеекранів про “рятівну місію”.

Наприклад, 9 березня у Криму жінка заплатила за свій плакат “Ні війні” 35 тис руб (9 тис грн), який вона принесла разом із квітами до пам’ятника Тарасу Шевченку. Оштрафували за статтею 20.3.3 КоАП РФ: “Публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних сил Росії з метою захисту інтересів Росії та її громадян, підтримки міжнародного миру та безпеки”.

«Сьогодні будь-яка людина в Криму, яка не вірить російській пропаганді і не славить Путіна та його армію – може потрапити під дію цілої купи адміністративних та кримінальних статей», – зазначає Олесь Лісічкін, аналітик КримSOS.

Також бюджетників у Криму закликають писати листи та проводити акції на підтримку військового вторгнення Росії. У разі відмови їм – натякають на проблеми у подальшій кар’єрі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини