Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Крим під час війни з Україною – новини “з поля” (09.03.2022)

10 / 03 / 2022

Представництво Президента України в АРК спільно з громадською організацією КримSOS фіксують події на території окупованого Криму, що відбули з початку так званої російської “спеціальної військової операції” в Україні.  Нижче – дайджест станом на 09.03.2022 року.

#1: у бюджетників у Криму “зрізають” зарплати

Працівники бюджетної сфери отримали менші зарплати. Наприклад, якщо ставка була 20 тис. руб., то виплатили 19 тис.руб. Також зменшують виплати у зв’язку з інвалідністю, матерям та інші соціальні виплати. 

#2: погрози активістам 

Російські силовики продовжують розсилати застереження активістам в окупованому Криму.

#3: відпустили Еміля Емірова 

Еміль Еміров, якого 4 березня затримали у Бахчисараї за нібито державну зраду, відпустили. Його найімовірніше сильно налякали під час допиту. Деталі можуть з’явитися пізніше.

#4: скасовують заняття у школах, бо у класах живуть солдати  

Понад тиждень не проводять заняття у середніх навчальних закладах. За оперативною інформацією, у приміщеннях школ проживають російські солдати. За наявною інформацією ППУ АРК, це незаконно мобілізовані чоловіки з тимчасово окупованих частин територій Донецької та Луганської областей, яких було передислоковано до окупованого Криму.

#5: змушують хвалити владу окупантів та підтримувати війну    

Співробітників середньої та вищої ланок, які працюють у бюджетних сферах, змушують періодично писати похвальні пости про російську владу та “військову операцію”  в соціальних мережах. Наприклад, у гімназії № 8 у місті Євпаторія відверто висловлюються за так звану підтримку війни та Путіна. У випадку відмови долучитись до пропаганди – погрожують проблемами у кар’єрі.

#6: Крим – точка відправки російських військ на війну в Україну  

Близько 20 тис. російських військових розташовувалися в смт. Новоозерне до початку повномасштабного вторгнення на підконтрольну територію України (до 24 лютого 2022 року). Більшість була відправлена на війну до України. 

Наразі було помічено ротацію. В самій Євпаторії по вулицях і магазинах переміщуються військові окупаційних сил. На фото вони перебувають в брудній російській формі. В місті Євпаторія зафіксовані й машини зі знаками “Z”.

#7: Новї активності російських солдат у Криму  

У селі Молочне в Криму по береговій лінії розташовуються намети з російськими солдатами ймовірно з Чечні. Доступ до моря для місцевих закрили, помічені вириті окопи.

З вечора 8-го березня в Кіровському районі (в місцевості розташований аеродром) помічена активність авіації, що активна й на даний час.

В напрямку з Феодосії до Джанкоя виїхала колона військової техніки, орієнтовно 13 одиниць та бензовоз.

#8: дефіцит продуктів у кримських магазинах  

На частині території Кримського півострова, продукти в магазинах зникають дуже швидко, на деякі товари вже введено обмеження на придбання. Також спостерігається тенденція майже щоденного збільшення цін на окремі види товарів.

#9: евакуація співробітників ФСБ та їх родин 

За інформацією Олексія Арестовича, радника керівника Офісу Президента України, зараз Росія почала евакуацію сімей співробітників ФСБ з Криму, де вони проживали останні вісім  років тимчасової окупації.

#10: принесли квіти до пам’ятника Шевченку  

У Севастополі місцеві жителі принесли квіти та свічки до пам’ятника Тараса Шевченка, вшанували пам’ять Кобзаря та загиблих у “військові операції”. Окупаційна влада не організовувала заходів до 208-ї річниці з дня народження українського поета.   

***

Це тільки частина злочинів, які чинить вже тоталітарна російська влада в Криму. Але Крим чинить опір, і скоро над містами знову буде майоріти український прапор.

Просимо свідомих українських громадян в Криму повідомляти оперативну інформацію про ситуацію на кримському півострові.

📧press.mpuinarcrimea@gmail.com

Слава Україні 🇺🇦
Крим це Україна 🇺🇦

Поділитись

Вибір редакції

Ще Дайджести