Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Комітет Генасамблеї ООН у своїй резолюції згадав про насильницькі зникнення в окупованому Криму

20 / 11 / 2020

Резолюція вимагає від Росії негайно припинити грубі порушення прав людини та забезпечити безперешкодний доступ міжнародним правозахисним органам, включно з Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні і Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, на територію тимчасово окупованого півострова.

За резолюцію висловилися 63 країни, в тому числі Сполучені Штати і більшість країн ЄС. Проти голосували 22 країни, на чолі з Росією.

«Схвалення проєкту – важливий внесок у продовження міжнародного тиску на Російську Федерацію у зв’язку з незаконною окупацією та спробою анексії Криму. Документ підготовлено на основі двох останніх доповідей Генерального секретаря ООН, представлених на вимогу Генасамблеї, в яких задокументовані численні факти масових порушень прав людини на окупованих територіях», — прокоментувало підтримку проєкту в МЗС України.

Резолюція констатує продовження Росією протиправної діяльності згідно з міжнародним гуманітарним правом, що включає переселення російських громадян на півострів та примусову зміну громадянства з метою модифікації демографічного складу населення. Резолюція також містить:

  • заклик до припинення кримінального переслідування за ухилення від військового призову
  • констатацію ролі ФСБ у задокументованих випадках тортур.
  • звернення уваги до системних політичних репресій проти представників кримськотатарського народу, чергових необґрунтованих суворих вироків політичним в’язням
  • інформацію про переслідування Православної церкви України в Криму, переслідування журналістів, зокрема громадянських,
  • використання пандемії для здійснення подальшого наступу на права людини.

Також у резолюції засуджується та безкарність, яка спостерігається в Криму у справах про насильницькі зникнення.

Команда КримSOS з початку окупації займається моніторингом та документуванням порушень прав людини в Криму, і про ці багаточисельні порушення можна прочитати в наших публічних інформаційних матеріалах. Проте, реальні переживання кримчан, з якими ми спілкуємося залишаються “за кадром”. Останні місяці наша команда працювала над дослідженням теми насильницьких зникнень в Криму. Цю тему мало висвітлюють, проте вона важлива як для рідних, що досі шукають зниклих, так і для України в стратегічному плані у боротьбі з агресором.

Нагадаємо, станом на 2020 р. в Криму досі невідомо про долю 15 жертв насильницьких зникнень. Це Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Арсен Алієв, Ервін Ібрагімов, Ескендер Ібраїмов, Ескендер Апселямов, Руслан Ганієв та Арлен Терехов. Окупаційні «правоохоронні органи» не провели ефективного розслідування жодної із 15 справ насильницьких зникнень. У 11 з 15 згаданих випадків є докази причетності державних органів РФ або підконтрольних їй формувань до насильницьких зникнень.

У грудні 2020 року команда КримSOS представить нове дослідження випадків насильницьких зникнень в окупованому Криму. Це дослідження присвячене саме цим 15 людям, чиї сім’ї ще сподіваються розшукати своїх близьких після багатьох років раптової розлуки. 

Вибір редакції

Ще Новини