Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Колишнього політв'язня Казіма Аметова оштрафували за те, що він сидів у машині біля «ФСБ Криму»

4 / 10 / 2021

4 жовтня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя оштрафував колишнього в’язня Кремля Казіма Аметова на 5 тисяч рублів (майже 2 тис. грн) «за порушення правил поведінки при надзвичайній ситуації» (ст. 20.6.1 КпАП РФ).

Про це повідомляє видання «Кримський процес».

На думку російської влади, Аметов порушив протиепідемічні норми тим, що нібито брав участь в стихійних зборах кримських активістів біля будівлі «УФСБ Криму» 4 вересня.

Захист стверджував, що Казім Аметов не брав участі у зборах, а просто сидів в автомобілі неподалік від «УФСБ».

Під час засідання було допитано свідка захисту Ібрагіма Чегертма, який підтвердив, що він разом з Аметовим знаходився в мікроавтобусі на бульварі Франка.

До слова, Ібрагім Чегертма теж був оштрафований на 5 тисяч рублів «Київським районним судом» у цій справі.

Раніше за «участь у зборах сидячи в машині» оштрафували головного редактора газети «Авдет» Шевкета Кайбуллаєва.

Нагадаємо, 4 вересня 2021 року активісти з різних куточків Криму приїхали до будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі щоб дізнатися про долю затриманих 3-4 вересня кримських татар. Ці стихійні збори закінчилися масовими затриманнями. Всього в той день російська поліція склала 58 адмінпротоколів проти активістів. Увечері 4 вересня майже всіх із них відпустили.

«Київський районний суд Сімферополя» провів уже 36 судових засідань у «справі про стихійні збори 4 вересня». Лише в одному випадку провадження було припинено, у решті справ — призначено штрафи в розмірі від 1 до 30 тисяч рублів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини