Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Винен», але звільнений: активісту Казіму Аметову скасували умовний термін і зняли з нього судимість

12 / 04 / 2021

Про це QirimInfo повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Нагадаємо, 17 квітня 2019 року, підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя визнав винними у «здирництві» фігурантів «справи Веджіє Кашка» Бекіра Дегерменджі, Руслана Трубача і Казима Аметова і засудив їх до 3 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на 3 роки.

«Ми подали клопотання про припинення випробувального терміну і зняття судимості і Судакський суд його задовольнив. Тобто зараз юридично він абсолютно “чистий”. У нього ще залишалася половина умовного терміну. Через умовний термін він був зобов’язаний з’являтися в поліцію кілька разів на місяць, йому заборонялося залишати Крим. Зараз він може вільно пересуватися», — сказав Еміль Курбедінов.

Однак, додав адвокат, скасування умовного терміну і зняття судимості не означає скасування вироку. З точки зору російського «правосуддя» Аметов винний в інкримінованому йому злочині, а саме у вимаганні 7 тисяч доларів у громадянина Туреччини в 2017 році.

Під час судового процесу фігуранти неодноразово заявляли, що ці звинувачення сфабриковані. За їхніми словами, громадянин Туреччини Юсуф Аїтан вкрав ці гроші у сім’ї ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашка, а активісти намагалися переконати його повернути їх.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини