Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

5 тисяч за те, що сидів в машині: «суд» оштрафував головного редактора газети «Авдет» Шевкета Кайбуллаєва

17 / 09 / 2021

17 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя оштрафував на 5 тисяч рублів головного редактора кримськотатарської газети «Авдет» Шевкета Кайбуллаєва «за порушення правил поведінки при надзвичайній ситуації» (ст. 20.6.1 КпАП РФ).

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвокатку Хатідже Мамутову.


На думку слідства (а тепер вже і суддів), Кайбуллаєв брав участь в стихійних зборах кримських активістів біля будівлі «УФСБ Криму» сидячи в автомобілі разом з іншим фігурантом справи Ібрагімом Чегертма! Цим вони нібито порушили протиепідемічні норми.

«Тобто вони не тільки не перебували серед людей і не виглядали, як учасники несанкціонованого заходу — вони були ізольовані. Проте працівниками ОМОН і співробітниками поліції вони були примусово вилучені з цього автомобіля і вже насильно поміщені в автобуси, що були підігнані спеціально для цієї мети», — сказала Хатідже Мамутова.


Нагадаємо, 4 вересня у будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі зібралися активісти з усього Криму, щоб дізнатися долю затриманих раніше п’ятьох кримських татар, про чиє місцезнаходження близько доби не було відомо. В той день поліція затримала 58 учасників цих зборів. Згодом майже усіх із них відпустили.
На цей момент підконтрольний РФ Київський районний суд вже призначив штрафи в розмірі від 5 до 30 тисяч рублів декільком учасникам (реальним і уявним) цих зборів. Серед оштрафованих — голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв (штраф 30 тис. руб).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини