Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Інструкція: як переселенцям в Києві і Херсоні зарахувати дитину в садок позачергово

5 / 03 / 2021

Як у Києві переселенцям з Криму віддати дитину до садочку  

У грудні 2020 року, до прийняття вказаної постанови, на гарячу лінію КримSOS  звернулась кримчанка ЕсмаВона розповіла, що з дитиною зараз живе у Солом’янському районі м. Києва та мають довідку внутрішньо-переміщеної особи. Проте, працівники районного управління освіти відмовились видати направлення на зарахування малечі в ясельну групу садочкуА без цього направлення адміністрація дошкільного закладу не може прийняти дитину.  

Фактично, право на влаштування дітей ВПО у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади передбачено ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».Із довідкою ВПО відділ освіти мав направити дитину до садочка, де є вільні місця. Проте, не можна було вибирати у який саме садочок, а сама процедура не була регламентована — розповідають юристи КримSOS, — Ми подзвонили в управління освіти у відділ пільгових категорій та Есмі видали потрібне направлення. ЇЇ дитина потрапила у садочок 

Згідно постанову № 86 Кабінету Міністрів України, діти переселенців мають право позачергово зараховуватись на вільні місця у садочку. Тож, якщо дитину потрібно віддати у дошкільний навчальний заклад “ще учора” — звертайтесь до районного відділу освіти. Там підкажуть де є вільні місця. Коли ж є час — ставайте у електронну чергу.  

— Групи у садочках на новий навчальний рік формують у квітні. Тобто після 20 березня можна телефонувати до управлінь освіти — тоді буде більший вибір вільних місць. Якщо дитині потрібно прямо зараз йти до садочка — ми теж зорієнтуємо по кількості вільних місць. Проте усе залежить вік віку дитини, — зазначають в Оболонському районному відділу освіти.  

В управлінні освіти Шевченківського району зазначають, що для зарахування дитини потрібно принести довідку ВПО (видану на дитину) в районному відділі освіти. На час карантину потрібно узгодити час зустрічі, контакти районних відділів освіти можете переглянути тут.  

— Підтвердити пільгу на час карантину можна електронною поштою. А от чи зміниться щось для дітей-ВПО — поки не знаємо, можливо, найближчим часом отримаємо роз’яснення. У кожному випадку варто уточнювати у спеціаліста з електронної черги району, — кажуть у відділі освіти. 

Загалом, аби записати дитину до садочку у Києві потрібно проти просту процедуру 

 1. Зареєструватись на Порталі дошкільної освіти Києва  
 2. Заповнити заявку з контактною інформацією про дитину та батьків. 
 3. Обрати не обмежену кількість садочків, без прив’язки до району  можна дивитись на розташування на карті чи у списку.   
 4. Вказати пільгу та підтвердити її у районному управлінні освіти 
 5. Очікуйте на запрошення  у заявці можете відкрити назву садочку та  переглянути під яким номером дитина на зарахування.  

Запрошення до садочку надсилають батькам СМС та на пошту. На прийняття рішення у батьків буде 10 днів. За цей час потрібно подати документи або відмовитись від запропонованого садочку (але лише тричі).   

— Зареєстровані як переселенці у передмісті Києва. До метро  20 хвилин на автобусі, проте адміністративно – живемо у селі. Тож могли розраховувати лише на сільський садочок, де по 50-60 дітей в одній групі. Деякі батьки обирають приватні садочки та платять по 7-15 тис. грн на місяць. Але більшість, як і ми – возять у київські садочки,  розповідає переселенка Анна Петриченко—  Дитину зареєстрували в електронній черзі майже одразу після народження. Отримали запрошення 1 червня минулого року. Але спершу відмовились  бо було дві пересадки транспорту. Другий варіант нас цілком задовільнив та восени у 2,10 роки пішли у садочок.  

Предварительный просмотр изображения

Особливості черги до херсонських садочків 

У Херсоні теж працює електронна черга до садочків. У січні кожного року керівники дошкільних навчальних закладів у системі вказують орієнтовну кількість місць у їх закладах. Зараховують дітей яслів у серпні, а якщо є вільні місця у старших групах  добирають дітей в продовж року.  

В Управлінні освіти Херсонської міської ради розповіли, що діти переселенців дійсно зараховують позачергово та вони можуть розраховувати на пільги в оплаті за харчування.  

— Підтвердити пільгу потрібно за 10 днів після реєстрації у черзі та це можна зробити в електронному форматі  надіславши лист із довідкою в садочок. Проте краще прийти особисто, — зазначає Тетяна Чурілова, начальник відділу  дошкільної освіти Управління освіти Херсонської міської ради. 

У правилах електронної реєстрації дітей до ДНЗ Херсону прописані наступні кроки: 

 • Вибір садочку  на сайті управління освіти міста є карта та перелік садочків різного типу. Батьки можуть завчасно переглянути скільки дітей зареєстровані в черги до садочку та обрати лише ОДИН садочок.  
   
 • Реєстрація до садочку через онлайн-заявку  у питанні про пільгу потрібно обрати 4 рядочок “діти військовослужбовців….Та діти внутрішньо-переміщених осіб та воїнів АТО”.  Пільгу потрібно підтвердити у директора обраного садочка.   
 • Якщо усе зробили вірно  на пошту прийде лист із підтвердженням та код, за яким потім будуть зараховувати у садочок. Його потрібно обов’язково зберегти. Щоб змінити садочок у заявці — потрібно спочатку видалити створену анкету. 
   
 • Підготовка до зарахування  коли у садочку з’явиться вільне місце  на пошту надсилають лист та батькам дають 20 днів для зарахування у садочок. Після цього часу  місце віддають іншій дитині.  
   

Якщо виникають питання щодо реєстрації у садочок в Херсоні — звертайтесь до відділу Координації діяльності закладів дошкільної освіти міста за номером: (0552) 42-44-57, (0552) 49-50-20 

— Були масові звернення по цій проблемі коли не працювала електрона черга у садочкиАле у відділі освіти нам завжди допомагали вирішувати ситуації. Зараз усе біль-менш нормально працює, — зазначають юристи Херсонського офісу КримSOS.  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті