Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Дуже зручно: таємні свідки по «справі Олега Приходько» не відповідають на запитання захисту тому, що це нібито може їх розсекретити

19 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

В ході засідання були заслухані свідчення трьох свідків обвинувачення. Один з них — співробітник ФСБ, а двоє інших — секретні свідки.

«Як стало вже традиційно, приховані свідки впевнено говорять, що Олег Аркадійович готувався здійснити теракт. Але коли ми починаємо їм ставити запитання: звідки їм стало про це відомо, за яких обставин, особисто чи це було спілкування, коли було спілкування, свідок починає говорити, що не пам’ятає або відмовляється відповідати, посилаючись на те, що відповідь на це запитання може розсекретити його особистість. Безумовно, ця обставина свідчить, що дані люди в своїх свідченнях керуються не правдою, а говорять те, що потрібно обвинуваченню. Що стосується співробітника ФСБ, то нам незрозуміло, свідком чого він є. Він повідомив, що тільки складав рапорт про виявлення ознак складу злочину», — сказав адвокат Олега Приходька Назім Шейхмамбетов.

Також, суд погодився розглянути клопотання адвоката Олега Приходька про допуск до нього в якості громадського захисника архієпископа Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента, але відклав його до наступного судового засідання. Священнослужитель допущений до участі в наступному судовому процесі по відеоконференцзв’язку з підконтрольного РФ Кримського гарнізонного військового суду для вирішення клопотання.

Нагадаємо, 9 жовтня 2019 року, силовики окупаційно влади Криму вивезли українського активіста Олега Приходька з його будинку у Саках в невідомому напрямку.

10 жовтня 2019 року підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя визначив йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Приходька обвинуватили відразу за двома статтями КК РФ – ст. 205 ( «Підготовка терористичного акту») і ст.223.1. ( «Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв»). За версією російської влади, Приходько нібито готував теракт в Генконсульстві РФ у Львові.

1 квітня 2020 року політв’язня етапували з Сімферополя в Ростов-на-Дону.

7 травня підконтрольний Росії Кримський гарнізонний військовий суд відхилив скаргу Олега Приходько на продовження арешту. Таким чином він залишиться під вартою до 15 вересня 2020 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини