Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Борги, виконавче провадження та заборона виїзду за кордон

28 / 03 / 2022

Юристи КримSOS підготували довідку для тих українців, які мають виконавче провадження через борги – з ними можуть не випустити за кордон. Це стосується і чоловіків, і жінок.  

РЕЄСТРИ 

У зв’язку з початком повномасштабної війни росії проти України та в рамках безпеки Урядом було обмежено доступ до загально відкритих реєстрів, а саме Єдиного реєстру виконавчих проваджень та Єдиного реєстру боржників. Також, реєстри були відключені для виконавців. 

У разі необхідності знайти дані про Виконавче провадження радимо звернутися до https://opendatabot.ua/.  

“Для перевірки наявності інформації про вас у реєстрі боржників (ЄРБ), встановіть Опендатабот та відправте боту свій податковий номер (ІПН). Якщо ваші дані є у ЄРБ, бот повідомить про це. Крім того, в Опендатаботі можна підключити безкоштовний моніторинг — бот надішле повідомлення, щойно інформація про вас з’явиться у реєстрі.” – інструкція https://opendatabot.ua/open/erb. 

ЗНЯТІ ОБМЕЖЕННЯ З РАХУНКІВ  

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2022 № 198-р «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану» та відповідно до статті 121 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” та з метою забезпечення життєдіяльності населення в умовах воєнного стану дозволяється фізичним особам здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищує 100 000 (сто тисяч) гривень. 

Важливо: Це не стосується коштів, заблокованих на рахунках фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб. 

У разі ігнорування банківськими установами вищезазначеної постанови, Міністерство юстиції України радить звертатися на гарячу лінію Національного банку України банку за телефоном: 080 050 52 40. 

ЗАБОРОНА ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН  

Виконавче провадження може стати проблемою і при виїзді за кордон.  

При наявності грошової заборгованості та при ухиленні від виконання боржником своїх зобов’язань виконавець може звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – фізичної особи чи керівника боржника – юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань.  

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці (в окремих випадках – три місяці), державний виконавець, самостійно, виносить постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України. 

Тож, навіть у разі наявності підстав для виїзду за кордон чоловікам (виключення із загального правила заборони виїзду чоловікам призовного віку), якщо є рішення суду або постанова виконавця про встановлення тимчасово обмеження у праві виїзду за межі України – у такому виїзді буде відмовлено. 

ПОРАДИ ЮРИСТІВ  

Знайти себе у переліку боржників можна через Опендатабот. Де буде вказано виконавця, за рішенням якого було обмежено у виїзді.  

Звернутися до виконавця, який у ручному порядку (у разі виконання боржником своїх зобов’язань) скасує постанову про обмеження на виїзд або звернеться до суду для скасування відповідного рішення. Буде винесено відповідне рішення, за наявності якого Ви зможете виїхати за кордон. 

У разі, якщо такий виконавець працює в межах районів де тривають активні бойові дії, звертайтесь до виконавчої служби по місцю Вашого перебування. 

Важливо: факт наявності виконавчого провадження не обмежує особу у праві виїзду за межі України. Тільки при наявності відповідної заборони. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті