Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Закону про переселенців додали конкретики

2 / 11 / 2015
Проект закону №2166 був розроблений ще в лютому цього року і тричі внесений на розгляд Верховної Ради, а в травні був підготовлений профільним комітетом до другого читання. Однак, за словами експерта з адвокації фонду «Право на захист» Олени Виноградової, він не знайшов належної підтримки серед депутатів.

«Цей документ підсилює гарантії дотримання прав внутрішньо переміщених осіб шляхом приведення основного закону у відповідність з одним з головних міжнародних стандартів у цій сфері — керівними принципами ООН. Він також спрощує багато бюрократичних процедур, зокрема, виключає можливість припинення всіх соціальних виплат у разі закінчення строку дії довідки. А також значно спрощує процедури у сфері працевлаштування», – пояснює Виноградова.

 
Народний депутат, один з авторів законопроекту, Григорій Немиря говорячи про важливість прийняття законопроекту №2166, пояснює, що чинний закон був лише першою спробою відреагувати на проблеми переселенців. Однак парламентарій вважає, що головну відповідальність за реалізацію прав переселенців несе Кабінет Міністрів, а не Верховна Рада.

«Уряд зобов’язаний був внести такий законопроект. Але ініціативи не надійшло, а було навпаки небажання брати на себе відповідальність. Якщо ви помітили, авторами цього законопроекту виступили саме народні депутати, більшість з яких представляють Комітет з прав людини», – нарікає Немиря.

Депутат розповів, що прийняття законопроекту затягується через те, що «чиновники не вважають його пов’язаним із загальним пакетом реформ в країні». Він також попередив, що документ хоч і є важливим, але не вирішить всіх проблем внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

«Цей законопроект багато чого спрощує і полегшує відносини переселенців з органами влади, але не варто сподіватися, що з його прийняттям всі проблеми будуть миттєво вирішені. Є чимало проблем, які вирішуються на рівні постанов чи підзаконних актів, а також окремо взятих органів влади», – зазначив Немиря.

За словами директора фонду «Право на захист» Олександра Галкіна, це один з небагатьох законопроектів такого роду, де крім «якісного адвокаційного підходу» був врахований гуманітарний розріз. «Це широке поняття, яке включає в себе і верховенство права, і права людини. Ми як правозахисна організація щодня отримуємо близько 150 звітів про те, що відбувається з внутрішньо переміщеними особами. Тому цей законопроект це не просто вісім сторінок сухого тексту», – розповідає він.

У свою чергу, координатор громадської ініціативи КримSOS Таміла Ташева і координатор юридичного відділу громадської ініціативи ВостокSOS Олександра Дворецька висловили сподівання, що цей документ зможе вирішити чимало проблем ВПЛ на державному рівні, а не лише силами громадських організацій.

Вибір редакції

Ще Статті