Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Закон, на який чекають десятки тисяч людей, що пройшли через підвали

30 / 05 / 2019

Це стало однією із причин, чому за всі ці роки в Україні суд виніс лише один вирок за воєнні злочини.

Урядовий законопроект №9438 вносить зміни до Кримінального кодексу України та надає можливість національним органам слідства та суду для ефективного кримінального переслідування людей, які вчинили основні злочини за міжнародним правом.

Його ухвалення чекають десятки тисяч людей, які стали жертвами російської збройної агресії. Саме за цим законом Україна має судити представників незаконних збройних формувань, які утримують та катують людей у підвалах на окупованих територіях. Саме за цим законом Україна має притягнути до відповідальності винних у грубих порушеннях міжнародного права, які сталися під час Іловайського котла, боїв під Дебальцево, розстрілу житлових кварталів Маріуполя, знищення автобусу під Волновахою тощо.

Зволікання із ухваленням цього закону вже призводить до невідворотніх наслідків. Тільки міжнародні злочини не мають терміну давності, тому правильна кваліфікація цих дій сьогодні дасть можливість притягнути відповідальних у майбутньому навіть по проходження десятків років. Більше того, тільки засуджені за міжнародні злочини не підлягають амністії, як цього вимагає Росія у рамках Мінського процесу.

ГО КримСОС звертається до голів усіх фракцій та до кожного народного депутата окремо. Винесіть законопроект 9438 на розгляд 30  травня. Ухваліть закон, на який чекають десятки тисяч людей, що пройшли через підвали. Ми просимо кожного народного депутата стати їхнім голосом.

#9438 #законпровоєннихзлочинців

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Звернення