Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як я можу собі допомогти? 5 порад психотерапевта

13 / 03 / 2022

Якщо ви раніше подорожували літаком, то точно чули одне з правил при розгерметизації салону: спочатку кисневу маску мають вдягнути батьки., а потім допомагають дітям. Це правило можна перенести і у психологію – поверніть рівновагу собі і тоді простіше буде допомогти родині та іншим. 

КримSOS зібрали п’ять порад від психологині та психотерапевтки Тані Мостицької:

1. Базові потреби: сон, їжа та багато вода чи чай.
Бережемо не тільки психіку, але і тіло та організм від виснаження.

2. Робота з емоціями.
Свої емоції можна виписувати на папір, проговорювати з кимось. Злість краще направити на фізичну активність: присідайте, робіть зарядку, наведіть лад у квартирі, тощо. 

3. Рутина.
Поверніть у життя втрачені “шматочки” зі звичного для вас життя, це зменшить рівень тривоги. Також це допоможе відчути контроль над тим, де він зараз реальний. Потрібно буквально – піднятись та піти щось робити. Пересадити квіти, поприбирати, приготувати їжу, пограти з дитиною.  

4. Контроль новин.
Усі зараз не випускають телефони з рук, але намагайтесь робити хоча б 20-30 хвилинні перерви, відволікаючись на звичайну рутину.

5. Соціальні зв’язки.
Підтримувати постійний зв’язок із близьким оточення та розширюйте його новими контактами. Будь-яке токсичне спілкування зараз краще мінімізувати.

Вибір редакції

Ще Статті