Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як США зустрічає біженців з України

10 / 04 / 2022

У США планували прийняти 100 тис. біженців з України. Заїхати в країну можна лише з візою або за гуманітарним паролем – це дозвіл, за яким можна в’їхати в США, якщо немає візи. Гуманітарний пароль дозволяє один раз в’їхати в Штати та знаходитися там протягом певного часу, якщо у вас немає візи. Детальніше про нього можна дізнатися тут.

Отримати американську візу в Україні зараз неможливо, бо не працює Консульство США у Києві. Усі сі запити, які поступили до 24 лютого щодо імміграційних віз, обробляють у Генеральному консульстві у Франкфурті. Виключення лише для віз з усиновлення – ними займаються у Варшаві. 

Юристи радять для в’їзду оформлювати туристичну візу в одному з Консульств ЄС (якщо у Штатах легально проживає найближча рідня). Проте під час співбесіди з офіцером не варто згадувати, що плануєте потім оформити статус “біженця”. Навпаки – кажіть, що ваша мета – тимчасове перебування у родичів та плануєте повернутися в Україну, коли там стане спокійно. Проте варто пам’ятати, що туристична віза не дає права на роботу, не гарантує медичне страхування та фінансову допомогу. З нею можна перебувати в країні до 180 днів. 

Через 90 днів перебування в країні ви можете подати на возз’єднання з сім’єю (батьки, діти, рідні брати та сестри). Для цього ви повинні надати в USCIS причини, з яких змінили рішення, адже туристична віза не є імміграційною. Хвороба на тлі сильного стресу через війну, посттравматичний синдром, зруйноване житло тощо –  все це є причиною зміни рішення.

Дізнатися більше про візи в США можна тут

Для оформлення статусу біженця в США не потрібно подавати документи на візу. Натомість Бюро консульських справ США радить звернутися до Управління Верховного комісара ООН зі справ біженців. Проте невідомі подробиці процедури саме для українців.  

Є можливість в українських євреїв, євангельських християн, католиків та деяких членів Української автокефальної церкви возз’єднатися з членами родин в США за програмою Лаутенберга. Для цього ваш родич має бути резидентом або громадянином США чи бути під прихистком держави. 

Дізнатися детальніше, як українці можуть легально потрапити в США, можна тут.

Заяву на отримання дозволу на роботу потрібно подати до Служби громадянства та міграції. Дозвіл  схожий на водійські права – його потрібно показувати роботодавцям, щоб підтвердити своє право на працю. 

Подати документи на оформлення дозволу можна поштою, а в деяких випадках – онлайн. У другому випадку треба зареєструватися тут. Результат приходить протягом кількох тижнів.

Для подання потрібно:

– Заповнити форму I-765.

– Додати документи, що підтверджують ваш статус, наприклад, те, що ви знаходитеся під тимчасовим захистом.

– Додати свої фото.

– У деяких випадках сплатити збір.

Більше про те, як отримати дозвіл на роботу, є тут.

Корисні контакти для українців в США: 

Якщо вам потрібна юридична консультація, ви можете звернутися до:

Human Rights First:

  • вул. Брод, 75, 31-й поверх, Нью-Йорк 10004. Телефон: +12128455200;
  • вул. 15-та, 805, NW, офіс 900, Вашингтон, DC 20005-2207. Телефон: +12025475692;
  • вул. Вілшира, 3680, Ste PO4-414, Лос-Анджелес, CA 90010. Телефон: +12132942648.

Immigration Advocates Network

  • 151 West 30th Street, 10-й поверх, Нью-Йорк 10001. Телефон: +12127602554 (ext.) 481.

Служба громадянства та імміграції США (USCIS)

  • Гаряча лінія: 8003755283.

З усіх питань щодо зміни статусу та перебування в США ви можете звертатися у Службу громадянства та міграції США за телефоном гарячої лінії 8003755283.

Безкоштовне житло

  • Сервіс, що пропонує біженцям безпечне житло за кордоном.
  • Розділ на Airbnb: безплатне житло для 100 тис. українців на короткий термін.
  • Платформа Couchsurfing для пошуку безплатного житла.
  • Ще один сервіс з аналогічним функціоналом.

Якщо ви біженець, знаходитеся під тимчасовим захистом тощо, можете купити приватну страховку Health Insurance Marketplace. Повний список іноземців, які можуть купити цю страховку, є тут.

Ось декілька сайтів, де можна шукати вакансії в США:

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті