Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як Фінляндія зустрічає біженців з України

28 / 02 / 2022

Щоб отримати притулок у Фінляндії потрібно повідомити про потребу прикордонників чи  поліцію. Спеціалісти вносять дані до реєстру іноземців, беруть відбитки пальців та фотографують. 

Потім міграційна служба надішле запрошення на співбесіду з питання надання притулку. Заяву розглядають протягом шести місяців, але цей термін може бути продовжений. Поки клопотання розглядається, виїжджати з Фінляндії не можна.

Право на роботу з’являється через 3 місяці після подання клопотання про притулок за наявності паспорта та через 6 місяців, якщо паспорта немає. Також українцям надають медичну допомогу, житло. Соціальні виплати на 07.03.2022 складає €273,06 на дорослого та €206,19 на дитину.

Крім цього для біженців проводять курси фінської мови – відвідувати їх обов’язково. Діти можуть ходити до фінської школи. Більше –  у відео офіційного каналу Міграційної служби Фінляндії. 

Корисні контакти для українців, які вирішили шукати тимчасовий притулок у Фінляндії:

Фінський залізничний перевізник VR запровадив безкоштовний проїзд для громадян України.

Фінська компанія Finnair до кінця березня 2022 року надає громадянам України 95% знижку на переліт до Гельсінкі з Варшави, Кракова, Гданська. Будапешта, Праги – за промокодом Ukraine95. Докладніше про акцію в twitter авіакомпанії.

Українсько-російські спільнота з Фінляндії готові прийняти біженців з України (зустріч людей з Естонії, харчування, оформлення біженства, житло, переклади): +358401831165; natalia.inspiiri@gmail.com

Допомога з житлом – таблиця 
Список варіантів житла у різних містах Європи

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті