Влада РФ планує скоротити фінансування будівництва об'єктів водопостачання Криму
22 / 09 / 2021Російська влада планує скоротити майже на 13 млрд рублів (150 млн доларів) витрати на проєктування і будівництво опріснювальних установок і об’єктів водопостачання в окупованому Криму.
Це випливає з пояснювальної записки до проєкту федерального бюджету на 2022-2024 роки, повідомляє російське агентство ТАСС.
Так, у 2022 році уряд РФ пропонує скоротити виділення грошей на вирішення проблеми водопостачання Криму на 1 млрд 184,8 млн руб, у 2024 році — на 11 млрд 743,4 млн руб.
У пояснювальній записці сказано, що фінансування скорочено у зв’язку з «перенесенням терміну розробки проєктно-кошторисної документації та будівництва споруд з опріснення морської води за технологією зворотнього осмосу, а також відсутністю необхідності будівництва нових об’єктів водопостачання у 2022 році».
Прес-служба уряду РФ повідомила що проєкт російського бюджету на 2022-2024 роки схвалено і буде внесено до Держдуми до 1 жовтня.
Варто зазначити, що раніше глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов заявив, що влада РФ не будуватиме опріснювальну установку в Сакському районі Криму, як було заплановано раніше. Поки вирішили побудувати лише одну установку — у Ялті. Вартість цього проєкту оцінюють у 3 млрд рублів (понад 40 млн доларів).
Нагадаємо, окупаційна влада Криму анонсувала будівництво опріснювальних установок в Судакському районі, в Керчі, Феодосії та Ялті.
У зв’язку з цим Сергій Аксьонов заявив, що опріснення морської води — єдиний гарантований спосіб поліпшити ситуацію з водопостачанням Криму.
Тим часом, уряд РФ вважає, що ці установки не вирішать проблему з водопостачанням Криму, а слугуватимуть лише резервним джерелом води. Раніше федеральний уряд вважав, що головним джерелом для Криму стануть виявлені запаси прісної води під дном Азовського моря.
Але цього літа Аксьонов заявив, що «Азовська прісна вода» непридатна для використання і знову сказав, що опріснення — єдиний вихід для півострова, який через дії російської влади страждає від дефіциту прісної води.
Детальніше про те, як влада РФ намагається вирішити цю проблему ви можете дізнатися в нашому матеріалі.